Zcash (ZEC) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ZEC

746 769 924 USD

Historyczne maksimum ZEC

5 941.8 USD

logo kryptowaluty Zcash Czym jest Zcash?

Zcash znajduje się na 69 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Zcash to zdecentralizowana kryptowaluta o otwartym kodzie źródłowym, która zapewnia silną ochronę prywatności. Osłonięte transakcje ukrywają nadawcę, odbiorcę i wartość w blockchainie. Jeśli Bitcoin jest jak http dla pieniędzy, Zcash jest https - bezpieczną warstwą transportową.Przez pierwsze 4 lata założyciele Zcash otrzymują 20% nagród blokowych, efektywnie zarabiając 10% całkowitej podaży (2,1 mln ZEC).


Zcash jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Zcash jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak ZEC jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Zcash opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Zcash. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w ZEC


Czy kryptowalutę ZEC można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining ZEC. Do procesu kopania Zcash, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Zcash może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości ZEC. Kopanie Zcash może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Zcash


Gdzie kupić Zcash?

Zcash możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Zcash jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Zcash można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

Zcash można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Zcash (ZEC)

Aktualny kurs Zcash wynosi 197.48884091 PLN -4.69%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 281 566 560.07000297 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ZEC to 25 576.7752653 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Zcash, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ZEC mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BTC/ZRX 0.2 CRO/XEC 0.3 XRP/DOT 0.5 ETH/LSK 1 ZRX/OMI 2 USDC/ZEC 5 TRX/DENT 10 DOGE/DENT 9 XRP/DENT

Zcash Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]