EOS (EOS) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja EOS

851 236 573 USD

Historyczne maksimum EOS

22.89 USD

logo kryptowaluty EOS Czym jest EOS?

EOS znajduje się na 35 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

EOS to token kryptowalutowy i blockchain, który działa jako platforma smart contract do wdrażania zdecentralizowanych aplikacji i zdecentralizowanych autonomicznych korporacji.


EOS jest oparty na Open Source

Kryptowaluta EOS jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak EOS jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


EOS - Smart Contracts

EOS jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie EOS


Gdzie kupić EOS?

EOS możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno EOS jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

EOS można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

EOS można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs EOS (EOS)

Aktualny kurs EOS wynosi 3.594 PLN 1.69%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 548 810 872.81150115 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął EOS to 96.04216685 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak EOS, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę EOS mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DOT/XEC 0.2 ADA/UMA 0.3 USDT/USDC 0.5 OMG/LSK 1 ETH/TRX 2 ETH/DOT 5 LSK/DENT 10 DASH/LSK 9 ETH/DOGE

EOS Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 4]