EOS (EOS) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja EOS

851 608 337 USD

Historyczne maksimum EOS

22.89 USD

logo kryptowaluty EOS Czym jest EOS?

EOS znajduje się na 35 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

EOS to token kryptowalutowy i blockchain, który działa jako platforma smart contract do wdrażania zdecentralizowanych aplikacji i zdecentralizowanych autonomicznych korporacji.


EOS jest Open Source

EOS opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą EOS oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak EOS jest GitHub.


EOS - Smart Contracts

EOS jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie EOS


Gdzie kupić EOS?

EOS możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno EOS jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

EOS można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs EOS (EOS)

Aktualny kurs EOS wynosi 3.44941311 PLN 0.78%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 446 073 833.63142931 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął EOS to 92.13500404 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak EOS, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę EOS mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DOT/UMA 0.2 SOL/DASH 0.3 BTC/LUNA 0.5 SOL/USDC 1 BAT/OMG 2 ZEC/UMA 5 USDT/DASH 10 HEX/DASH 10 XLM/TRX

EOS Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 4]