Terra (LUNA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja LUNA

597 828 589 USD

Historyczne maksimum LUNA

119.42 USD

logo kryptowaluty Terra Czym jest Terra?

Terra znajduje się na 14 miejscu w rankingu kryptowalut.

Platforma Terra blockchain jest zdecentralizowaną, otwartą platformą, która koncentruje się na dostarczaniu stabilnych, skalowalnych i łatwych w obsłudze produktów i usług finansowych. Wykorzystuje mechanizm konsensusu proof-of-stake (PoS), który pozwala użytkownikom, którzy posiadają natywny token LUNA, zdobywać nagrody poprzez udział w sieci i pomoc w jej zabezpieczeniu.

LUNA jest natywnym tokenem sieci Terra i jest używany do umożliwienia tworzenia i korzystania ze stabilnych monet Terra. Te stablecoiny są powiązane z kluczowymi globalnymi walutami, takimi jak dolar amerykański, euro i koreański won, i są zaprojektowane tak, aby utrzymać stabilną wartość w stosunku do tych walut. Dzięki temu są one przydatne w szerokim zakresie zastosowań, w tym w płatnościach transgranicznych, handlu internetowym i mikropłatnościach.

LUNA może być również wykorzystywana jako środek wymiany w ramach ekosystemu Terra. Oznacza to, że może być używany do ułatwiania transakcji między różnymi stronami i może być przedmiotem obrotu na giełdach kryptowalut. Dodatkowo użytkownicy mogą stawiać swoje tokeny LUNA, aby zdobyć nagrody i pomóc wesprzeć sieć. Ten proces, znany jako staking, polega na trzymaniu określonej ilości LUNA w portfelu i używaniu go do pomocy w zatwierdzaniu transakcji w sieci. W zamian, stakerzy otrzymują udział w opłatach transakcyjnych sieci jako nagrodę.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Terra


Gdzie kupić Terra?

Terra możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Terra jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Terra można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

Terra można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Terra (LUNA)

Aktualny kurs Terra wynosi 0.00036859 PLN 0.78%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 1 959 625.55669983 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął LUNA to 504.35570315 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Terra, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę LUNA mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 USDC/DENT 0.2 USDT/XLM 0.3 ZRX/DENT 0.5 ZRX/LSK 1 DASH/OMG 2 HEX/UMA 5 XLM/DENT 10 SOL/BAT 5 LUNA/DENT

Terra Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]