Algorand (ALGO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ALGO

5 392 614 646 USD

Historyczne maksimum ALGO

2.52 USD

logo kryptowaluty Algorand Czym jest Algorand?

Algorand znajduje się na 30 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2019 roku

Algorand usuwa bariery techniczne, które przez lata utrudniały przyjęcie się blockchaina w głównym nurcie: decentralizację, skalę i bezpieczeństwo. Teraz możesz budować na stabilnej platformie, której ufasz.Nasz mechanizm konsensusu jest pozbawiony zezwoleń i PURE PROOF OF STAKE™. Zapewnia on pełne uczestnictwo, ochronę i szybkość w prawdziwie zdecentralizowanej sieci. Dzięki blokom finalizowanym w ciągu kilku sekund, Algorand osiąga wydajność transakcji na równi z dużymi sieciami płatniczymi i finansowymi. Algorand jest pierwszym blockchainem, który zapewnia natychmiastową finalizację transakcji. Bez rozwidlania. Żadnej niepewności.


Algorand jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Algorand jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Stake

Kryptowaluta Algorand opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy ALGO oparte zostały na modelu Proof of Stake.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Algorand


Kurs Algorand

Aktualny kurs Algorand wynosi 6.83920436 PLN -0.52%

Algorand Wykres


Gdzie kupić Algorand?

Algorand możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

Algorand można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno Algorand jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]