Algorand (ALGO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ALGO

989 608 269 USD

Historyczne maksimum ALGO

2.65 USD

logo kryptowaluty Algorand Czym jest Algorand?

Algorand znajduje się na 30 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2019 roku

Algorand usuwa bariery techniczne, które przez lata utrudniały przyjęcie się blockchaina w głównym nurcie: decentralizację, skalę i bezpieczeństwo. Teraz możesz budować na stabilnej platformie, której ufasz.Nasz mechanizm konsensusu jest pozbawiony zezwoleń i PURE PROOF OF STAKE™. Zapewnia on pełne uczestnictwo, ochronę i szybkość w prawdziwie zdecentralizowanej sieci. Dzięki blokom finalizowanym w ciągu kilku sekund, Algorand osiąga wydajność transakcji na równi z dużymi sieciami płatniczymi i finansowymi. Algorand jest pierwszym blockchainem, który zapewnia natychmiastową finalizację transakcji. Bez rozwidlania. Żadnej niepewności.


Algorand kryptowaluta Open Source

Algorand jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Algorand.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy ALGO, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Koncepcja Proof of Stake w Algorand

Kryptowaluta Algorand opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy ALGO oparte zostały na modelu Proof of Stake.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Algorand


Gdzie kupić Algorand?

Algorand możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Algorand jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

bitbay logo Bittrex

Algorand można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Algorand (ALGO)

Aktualny kurs Algorand wynosi 0.5739488 PLN 1.14%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 203 000 599.61631569 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ALGO to 11.11827794 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Algorand, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ALGO mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BNB/SOL 0.2 DOGE/TRX 0.3 TRX/DASH 0.5 TRX/UMA 1 USDT/DOT 2 LUNA/UMA 5 CRO/ZRX 10 TRX/XEC 8 ZRX/DENT

Algorand Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]