Algorand (ALGO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ALGO

1 617 352 984 USD

Historyczne maksimum ALGO

2.65 USD

logo kryptowaluty Algorand Czym jest Algorand?

Algorand znajduje się na 30 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2019 roku

Algorand usuwa bariery techniczne, które przez lata utrudniały przyjęcie się blockchaina w głównym nurcie: decentralizację, skalę i bezpieczeństwo. Teraz możesz budować na stabilnej platformie, której ufasz.Nasz mechanizm konsensusu jest pozbawiony zezwoleń i PURE PROOF OF STAKE™. Zapewnia on pełne uczestnictwo, ochronę i szybkość w prawdziwie zdecentralizowanej sieci. Dzięki blokom finalizowanym w ciągu kilku sekund, Algorand osiąga wydajność transakcji na równi z dużymi sieciami płatniczymi i finansowymi. Algorand jest pierwszym blockchainem, który zapewnia natychmiastową finalizację transakcji. Bez rozwidlania. Żadnej niepewności.


Algorand bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta Algorand jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak ALGO są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


Koncepcja Proof of Stake w Algorand

Kryptowaluta Algorand opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy ALGO oparte zostały na modelu Proof of Stake.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Algorand


Gdzie kupić Algorand?

Algorand możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Algorand jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Algorand (ALGO)

Aktualny kurs Algorand wynosi 0.77646152 PLN 4.69%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 216 399 161.93414709 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ALGO to 10.3733366 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Algorand, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ALGO mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ADA/UMA 0.2 HEX/DENT 0.3 ZRX/OMG 0.5 TRX/LUNA 1 DOT/LSK 2 ADA/ZRX 5 XLM/LSK 10 USDC/DASH 8 DASH/OMI

Algorand Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]