NEM (XEM) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja XEM

383 724 841 USD

Historyczne maksimum XEM

2.09 USD

logo kryptowaluty NEM Czym jest NEM?

NEM znajduje się na 74 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2014 roku

NEM jest kryptowalutą i platformą blockchain dla inteligentnych aktywów cyfrowych. Główną nowością w NEM jest Proof of Importance (POI), nowy algorytm konsensusu oraz system inteligentnych aktywów.


NEM kryptowaluta Open Source

NEM jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz NEM.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy XEM, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


XEM środkiem płatniczym?

Tak, NEM może być używana do płacenia za towary i usługi. W związku z tym że kryptowaluty działają jako zdecentrelizowane rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą XEM możliwe jest zatem dokonywanie spłacanie należności na rzecz wybranego odbiorcy. Posiadacz XEM przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez innych mediatorów. Wiąże się z tym fakt, że użycie XEM jako środka płatniczego może nie być jawne np. dla organów państwowych.


NEM a Smart Contracty

XEM jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt NEM wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie NEM


Gdzie kupić NEM?

NEM możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno NEM jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs NEM (XEM)

Aktualny kurs NEM wynosi 0.17147449 PLN 6.95%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 24 771 393.5572446 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął XEM to 8.42204262 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak NEM, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę XEM mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 USDC/LSK 0.2 BTC/UMA 0.3 XRP/SOL 0.5 USDT/XRP 1 DOGE/ZEC 2 DENT/OMI 5 ADA/DENT 10 DOGE/USDC 10 USDC/LSK

NEM Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]