MaidSafeCoin (MAID) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja MAID

Historyczne maksimum MAID

logo kryptowaluty MaidSafeCoin Czym jest MaidSafeCoin?

MaidSafeCoin znajduje się na 269 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Rozwiązania w zakresie przechowywania danych oparte na blockchainie, które przechowują identyfikator danych (np. hash) w blockchainie, ale przechowują dane "gdzie indziej", nie poprawiają bezpieczeństwa naszych danych. To "gdzieś indziej" nadal musi być zabezpieczone, a jeśli te dane można usunąć lub odmówić nam dostępu, takie "rozwiązania" nie spełniają swojej roli. Sieć SAFE odsunie ludzi od zarządzania naszymi informacjami, aby chronić światowe dane.


MaidSafeCoin jest oparty na Open Source

Kryptowaluta MaidSafeCoin jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak MAID jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


MaidSafeCoin - Smart Contracts

MAID jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie MaidSafeCoin


Gdzie kupić MaidSafeCoin?

MaidSafeCoin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs MaidSafeCoin (MAID)

Aktualny kurs MaidSafeCoin wynosi 2.08852262 PLN -4.19%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął MAID to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak MaidSafeCoin, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę MAID mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 SHIB/XEC 0.2 USDT/LUNA 0.3 ADA/DASH 0.5 CRO/OMG 1 USDC/BAT 2 USDC/UMA 5 ADA/CRO 10 USDT/SHIB 5 USDC/DENT

MaidSafeCoin Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]