Verge (XVG) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja XVG

98 295 759 USD

Historyczne maksimum XVG

0.300588 USD

logo kryptowaluty Verge Czym jest Verge?

Verge znajduje się na 208 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2014 roku

Verge jest kryptowalutą.


Verge jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Verge jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak XVG jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Verge opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Verge. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w XVG


XVG jako środek płatniczy

Kryptowaluta Verge może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą XVG możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz XVG przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie XVG jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Czy XVG można kopać?

Tak, bez problemu możesz rozpocząć proces wydobywania XVG. Jednakże, aby przystąpić do kopania Verge, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Kluczowa jest posiadanie wydajnego sprzętu, który dysponuje wystarczającą mocą obliczeniową. W trakcie kopania kryptowalut, twój sprzęt wykonuje skomplikowane obliczenia matematyczne, jednocześnie uczestnicząc jako węzeł w globalnej sieci kryptowalutowej.

Kopanie Verge może być opłacalne, ponieważ otrzymujesz wynagrodzenie w postaci określonej ilości XVG za każdy okres, w którym twój komputer wydobywa tę kryptowalutę. Rentowność kopania zależy jednak od kosztów prądu oraz poziomu trudności kopania. Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu do kopania, warto skorzystać z dostępnych kalkulatorów online i obliczyć opłacalność danej waluty.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Verge


Gdzie kupić Verge?

Verge możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Verge jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Verge (XVG)

Aktualny kurs Verge wynosi 0.02333386 PLN 7.28%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 54 156 035.34131841 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął XVG to 1.17870173 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Verge, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę XVG mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 SOL/TRX 0.2 XRP/LSK 0.3 SHIB/ZRX 0.5 DOT/OMG 1 DOGE/UMA 2 BAT/ZRX 5 HEX/XLM 10 SHIB/XEC 7 LUNA/ZRX

Verge Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]