Stellar (XLM) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja XLM

3 040 612 306 USD

Historyczne maksimum XLM

0.938144 USD

logo kryptowaluty Stellar Czym jest Stellar?

Stellar znajduje się na 24 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2013 roku

Zdecentralizowana platforma blockchain Stellar została opracowana w 2014 roku przez współzałożyciela Ripple, Jeda McCaleba. Stellar to projekt open-source, którego celem jest zapewnienie taniej, niezawodnej i szybkiej infrastruktury dla międzynarodowych wymian finansowych i transferów pieniężnych.

Algorytm konsensusu o nazwie Stellar Consensus Protocol (SCP) jest używany przez Stellar. SCP jest wariantem algorytmu Federated Byzantine Agreement (FBA). W porównaniu z innymi sieciami blockchain, algorytm ten umożliwia szybsze tempo transakcji i niższe opłaty. Ponieważ każdy może zostać walidatorem, sieć może być kontrolowana w sposób bardziej niezależny.

Stellar został stworzony, aby uprościć wymianę dowolnego rodzaju wartości, takich jak pieniądze, nieruchomości lub towary. Umożliwia również generowanie unikalnych tokenów, które mogą być wykorzystywane do różnych celów, od programów lojalnościowych po przechowywanie aktywów cyfrowych.

Wbudowana w Stellar zdecentralizowana giełda ułatwia szybki, bezpieczny i pozbawiony zaufania handel szeroką gamą aktywów bez potrzeby korzystania z centralnej izby rozliczeniowej. Dzięki temu ludzie z całego świata mogą w prosty sposób handlować między sobą swoimi walutami i innymi aktywami.

XLM jest natywną kryptowalutą sieci Stellar i jest używany do płacenia za opłaty i usługi na platformie Stellar. Token XLM można kupić i sprzedać na wielu giełdach kryptowalut.

Stellar wyróżnia się na tle konkurencji w dużej mierze ze względu na swoje zaangażowanie w obsługę osób, które nie mają dostępu do tradycyjnych usług bankowych. Osoby w krajach rozwijających się i innych miejscach o ograniczonym dostępie do tradycyjnych usług bankowych mogą korzystać z usług finansowych sieci dzięki umowom z wieloma organizacjami i instytucjami.


Stellar jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Stellar jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak XLM jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Stellar


Gdzie kupić Stellar?

Stellar możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Stellar jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Stellar można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs Stellar (XLM)

Aktualny kurs Stellar wynosi 0.40854582 PLN -1.1%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 186 622 779.2786729 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął XLM to 3.69481074 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Stellar, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę XLM mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 SOL/CRO 0.2 SHIB/LUNA 0.3 LSK/XEC 0.5 TRX/ZRX 1 ETH/USDT 2 SHIB/DASH 5 SHIB/LSK 10 ETH/DASH 7 BNB/XRP

Stellar Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 2 Średnia: 5]