Stellar (XLM) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja XLM

3 438 340 501 USD

Historyczne maksimum XLM

0.938144 USD

logo kryptowaluty Stellar Czym jest Stellar?

Stellar znajduje się na 24 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2013 roku

Stellar jest otwartą siecią, która umożliwia przelewanie i przechowywanie gotówki. Stella pomaga firmom finansowym skontaktować się ze sobą za pomocą technologii blockchain. Stellar powstał w 2015 roku i został stworzony przez Jeda McCaleba, który w 2013 roku odszedł z firmy zajmującej się tworzeniem Ripple.

Sieciowe tokeny Stellara sprawiają że handlowanie międzynarodowe staje się tańsze, a dzięki temu wymusza to na konkurencji obniżenie swoich prowizji. Koszty transakcji są główną zaletą tej kryptowaluty, jedna wymiana kosztuje tylko 0.00001 XLM.

Stellar był początkowo oparty na procedurze Ripple Laboratories. Blockchain został wyprodukowany w wyniku skopiowania kodu Ripple, i kod został potem konsekwentnie przepisany.

Obecnie w obrocie jest 20.7 miliardów XLM z możliwych maksymalnych 50 miliardów dostępnych.


Stellar jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Stellar jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak XLM jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Stellar


Gdzie kupić Stellar?

Stellar możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Stellar jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!


Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Stellar można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.


bitbay logo Bittrex

Stellar można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kurs Stellar (XLM)

Aktualny kurs Stellar wynosi 0.62118092 PLN -1.13%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 550 692 361.70837677 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął XLM to 4.20567885 PLN

Stellar Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 2 Średnia: 5]