Maker (MKR) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja MKR

624 056 2 USD

Historyczne maksimum MKR

6 302.63 USD

logo kryptowaluty Maker Czym jest Maker?

Maker znajduje się na 55 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Maker (MKR) jest tokenem użytkowym, tokenem zarządzania i zasobem rekapitalizacyjnym systemu Maker.


Maker kryptowaluta Open Source

Maker jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Maker.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy MKR, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Maker a Smart Contracty

MKR jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Maker wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Maker


Gdzie kupić Maker?

Maker możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Maker jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Maker można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

Maker można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Maker (MKR)

Aktualny kurs Maker wynosi 2 695.88332851 PLN 1.64%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 28 407 146.87177827 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął MKR to 26 618.8408884 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Maker, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę MKR mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BAT/OMG 0.2 LUNA/UMA 0.3 HEX/DASH 0.5 BTC/BAT 1 BNB/OMI 2 SHIB/DENT 5 USDT/XEC 10 USDT/USDC 2 USDT/LUNA

Maker Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]