Crypto.com Coin (CRO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja CRO

3 123 243 617 USD

Historyczne maksimum CRO

0.276882 USD

logo kryptowaluty Crypto.com Coin Czym jest Crypto.com Coin?

Crypto.com Coin znajduje się na 51 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 1970 roku

Crypto.com Coin (CRO) jest tokenem kryptowalutowym strony Crypto.com – zdecentralizowanego, otwartego blockchaina opracowanego przez firmę Crypto.com, która zajmuje się płatnościami, handlem i usługami finansowymi.

CRO jest jednym z produktów w linii rozwiązań Crypto.com zaprojektowanych w celu przyspieszenia globalnej adopcji kryptowalut jako środka zwiększającego osobistą kontrolę nad pieniędzmi, zabezpieczającego dane użytkowników i chroniącego ich tożsamość. Blockchain CRO służy przede wszystkim jako narzędzie, które zasila aplikację płatności mobilnych Crypto.com Pay. CRO został udostępniony pod koniec 2018 roku.

CRO jest głównie skoncentrowany na dostarczaniu użyteczności użytkownikom rozwiązań płatniczych, handlowych i monetarnych Crypto.com.

Właściciele CRO mogą stawiać swoje coiny na łańcuchu Crypto.com, aby służyć jako walidator i pobierać opłaty za przetwarzanie transakcji w sieci. Ponadto, monety CRO mogą być wykorzystywane do rozliczania opłat za transakcje w sieci Crypto.com Chain. W ramach struktury aplikacji przesiedleńczej Crypto.com Pay użytkownicy mogą uzyskać cashback w wysokości do 20%, płacąc sprzedawcom w CRO i do 10%, kupując karty upominkowe i produkując przelewy peer-to-peer do różnych innych użytkowników.


CRO jako środek płatniczy

Kryptowaluta Crypto.com Coin może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą CRO możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz CRO przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie CRO jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Crypto.com Coin


Kurs Crypto.com Coin

Aktualny kurs Crypto.com Coin wynosi 0.72022816 PLN 2.23%

Crypto.com Coin Wykres


Gdzie kupić Crypto.com Coin?

Crypto.com Coin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

Crypto.com Coin można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]