TRON (TRX) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja TRX

7 212 422 936 USD

Historyczne maksimum TRX

0.300363 USD

logo kryptowaluty TRON Czym jest TRON?

TRON znajduje się na 23 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

TRON: Decentralize the WebTRON jest poświęcony budowaniu infrastruktury dla prawdziwie zdecentralizowanego Internetu. Protokół TRON, jeden z największych na świecie systemów operacyjnych opartych na blockchain, który oferuje skalowalność, wysoką dostępność i wsparcie dla obliczeń o wysokiej wydajności (HTC), który służy jako podstawa dla wszystkich zdecentralizowanych aplikacji w ekosystemie TRON. Zapewnia również lepszą kompatybilność dla inteligentnych kontraktów Ethereum dzięki innowacyjnej, wtykowej platformie inteligentnych kontraktów.Od 24 lipca 2018 roku TRON przejął BitTorrent Inc, która jest firmą zajmującą się technologiami internetowymi z siedzibą w San Francisco. Projektuje rozproszone technologie, które skalują się wydajnie, utrzymują inteligencję na krawędzi, a także utrzymują twórców i konsumentów w kontroli nad ich treścią i danymi. Każdego miesiąca ponad 170 milionów ludzi korzysta z produktów opracowanych przez firmę BitTorrent Inc. Jej protokoły codziennie przenoszą aż 40% światowego ruchu internetowego.


TRON jest oparty na Open Source

Kryptowaluta TRON jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

TRX jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie TRON


Kurs TRON

Aktualny kurs TRON wynosi 0.3944707 PLN 2.91%

TRON Wykres


Gdzie kupić TRON?

TRON możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo BitBay

TRON można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - BitBay. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.


bitbay logo Bittrex

TRON można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno TRON jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]