TRON (TRX) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja TRX

10 438 239 99 USD

Historyczne maksimum TRX

0.300363 USD

logo kryptowaluty TRON Czym jest TRON?

TRON znajduje się na 23 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

TRON (TRX) to zdecentralizowana platforma blockchain, która ma na celu umożliwienie tworzenia i udostępniania treści cyfrowych. Platforma opiera się na technologii księgi rozproszonej zwanej protokołem TRON, która umożliwia użytkownikom publikowanie, przechowywanie i posiadanie swoich danych cyfrowych i treści bez konieczności korzystania z pośredników.

Sieć TRON jest zasilana przez TRX, natywną kryptowalutę platformy TRON. TRX jest używany do ułatwienia transakcji w sieci, takich jak transfer aktywów cyfrowych i uiszczanie opłat. TRX może być również używany do głosowania nad kierunkiem rozwoju sieci i wspierania tworzenia nowych projektów na platformie TRON.

TRON został założony przez Justina Suna w 2017 roku, z celem zbudowania zdecentralizowanego ekosystemu dla globalnego przemysłu treści cyfrowych. Protokół TRON umożliwia tworzenie inteligentnych kontraktów, które są samorealizującymi się umowami, w których warunki umowy między kupującym a sprzedającym są bezpośrednio zapisane w liniach kodu. Umożliwia to tworzenie szerokiej gamy zdecentralizowanych aplikacji (dApps), które mogą być budowane na szczycie sieci TRON.

TRON ma partnerstwa z wieloma dużymi firmami i organizacjami, w tym BitTorrent, Baidu i amerykański raper T-Pain. Przejęła również opartą na blockchainie internetową platformę rozrywki społecznej Steemit oraz platformę wymiany plików peer-to-peer BitTorrent. Te przejęcia pomogły rozszerzyć bazę użytkowników TRON i wzmocnić jego pozycję jako głównego gracza w zdecentralizowanej przestrzeni udostępniania treści.


TRON kryptowaluta Open Source

TRON jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz TRON.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy TRX, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


TRON a Smart Contracty

TRX jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt TRON wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie TRON


Gdzie kupić TRON?

TRON możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno TRON jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

TRON można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs TRON (TRX)

Aktualny kurs TRON wynosi 0.4786076 PLN 0.32%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 2 544 770 340.52462912 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął TRX to 1.2013817 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak TRON, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę TRX mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 SOL/TRX 0.2 USDT/SOL 0.3 USDC/DASH 0.5 ETH/DOGE 1 DOT/LSK 2 SHIB/ZRX 5 BTC/ETH 10 OMG/UMA 7 LUNA/OMG

TRON Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 4]