TRON (TRX) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja TRX

5 612 360 622 USD

Historyczne maksimum TRX

0.300363 USD

logo kryptowaluty TRON Czym jest TRON?

TRON znajduje się na 23 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

TRON: Decentralize the WebTRON jest poświęcony budowaniu infrastruktury dla prawdziwie zdecentralizowanego Internetu. Protokół TRON, jeden z największych na świecie systemów operacyjnych opartych na blockchain, który oferuje skalowalność, wysoką dostępność i wsparcie dla obliczeń o wysokiej wydajności (HTC), który służy jako podstawa dla wszystkich zdecentralizowanych aplikacji w ekosystemie TRON. Zapewnia również lepszą kompatybilność dla inteligentnych kontraktów Ethereum dzięki innowacyjnej, wtykowej platformie inteligentnych kontraktów.Od 24 lipca 2018 roku TRON przejął BitTorrent Inc, która jest firmą zajmującą się technologiami internetowymi z siedzibą w San Francisco. Projektuje rozproszone technologie, które skalują się wydajnie, utrzymują inteligencję na krawędzi, a także utrzymują twórców i konsumentów w kontroli nad ich treścią i danymi. Każdego miesiąca ponad 170 milionów ludzi korzysta z produktów opracowanych przez firmę BitTorrent Inc. Jej protokoły codziennie przenoszą aż 40% światowego ruchu internetowego.


TRON kryptowaluta Open Source

TRON jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz TRON.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy TRX, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


TRON a Smart Contracty

TRX jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt TRON wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie TRON


Gdzie kupić TRON?

TRON możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno TRON jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

TRON można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

TRON można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs TRON (TRX)

Aktualny kurs TRON wynosi 0.3010196 PLN 0.74%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 2 442 760 840.90605879 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął TRX to 1.48765292 PLN

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DENT/OMI 0.2 USDC/BAT 0.3 XLM/OMI 0.5 SOL/SHIB 1 CRO/ZEC 2 ETH/ADA 5 DASH/OMG 10 USDT/UMA 10 ETH/ZEC

TRON Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 4]