Pirate (ARRR) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ARRR

69 399 097 USD

Historyczne maksimum ARRR

16.87 USD

logo kryptowaluty Pirate Czym jest Pirate?

Pirate znajduje się na 130 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2018 roku

W dniu 29 sierpnia 2018 r. kilku deweloperów ze społeczności Komodo pilotażowo uruchomiło niezależny łańcuch aktywów z wykorzystaniem technologii oferowanej przez Platformę Komodo. Pirate Chain harnesses Delayed Proof of Work (dPoW) z Komodo, zero-knowledge proof (zk-SNARKs) transactions z ZCash, a zasada wymuszonych transakcji private-only przez Monero.Podczas gdy wiele innych monet "prywatności" ma opcjonalne funkcje prywatności, Pirate (ARRR) twierdzi, że jest w 100% prywatną kryptowalutą wysyłkową, a także pierwszym łańcuchem "z transaction-only". Technologia ZK-Snarks (kryptografia zerowej wiedzy) jest wykorzystywana do ochrony transakcji peer to peer. Zespół twierdzi, że dzięki temu udało się stworzyć największą chronioną prywatną pulę środków spośród wszystkich monet prywatności.Pirat jest chroniony przed 51 przed atakami poprzez wykorzystanie dPoW Komodo, co oznacza, że jego bloki są notarialnie potwierdzane na obu blockchainach Komodo i Bitcoin. Próby przeprowadzenia ataku Sybil przeciwko Piratowi musiałyby pokonać połączone hashraty Bitcoina, Komodo i Pirata. Jest to astronomiczny koszt, który odstraszyłby złośliwych aktorów. Pirat wystartował z uczciwym startem - bez ICO, preminy i 0 opłat dev.


Pirate jest Open Source

Pirate opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Pirate oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak ARRR jest GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Pirate opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Pirate. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w ARRR


Czy ARRR można kopać?

Tak, bez problemu możesz rozpocząć proces wydobywania ARRR. Jednakże, aby przystąpić do kopania Pirate, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Kluczowa jest posiadanie wydajnego sprzętu, który dysponuje wystarczającą mocą obliczeniową. W trakcie kopania kryptowalut, twój sprzęt wykonuje skomplikowane obliczenia matematyczne, jednocześnie uczestnicząc jako węzeł w globalnej sieci kryptowalutowej.

Kopanie Pirate może być opłacalne, ponieważ otrzymujesz wynagrodzenie w postaci określonej ilości ARRR za każdy okres, w którym twój komputer wydobywa tę kryptowalutę. Rentowność kopania zależy jednak od kosztów prądu oraz poziomu trudności kopania. Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu do kopania, warto skorzystać z dostępnych kalkulatorów online i obliczyć opłacalność danej waluty.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Pirate


Gdzie kupić Pirate?

Pirate możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Pirate (ARRR)

Aktualny kurs Pirate wynosi 1.4237813 PLN -1.17%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 318 371.11974401 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ARRR to 67.90902509 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Pirate, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ARRR mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DASH/BAT 0.2 ADA/OMI 0.3 LUNA/BAT 0.5 USDC/LUNA 1 ETH/LUNA 2 BNB/USDC 5 ADA/LSK 10 ETH/DOGE 5 ADA/OMG

Pirate Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]