Pirate (ARRR) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ARRR

80 209 762 USD

Historyczne maksimum ARRR

16.87 USD

logo kryptowaluty Pirate Czym jest Pirate?

Pirate znajduje się na 130 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2018 roku

W dniu 29 sierpnia 2018 r. kilku deweloperów ze społeczności Komodo pilotażowo uruchomiło niezależny łańcuch aktywów z wykorzystaniem technologii oferowanej przez Platformę Komodo. Pirate Chain harnesses Delayed Proof of Work (dPoW) z Komodo, zero-knowledge proof (zk-SNARKs) transactions z ZCash, a zasada wymuszonych transakcji private-only przez Monero.Podczas gdy wiele innych monet "prywatności" ma opcjonalne funkcje prywatności, Pirate (ARRR) twierdzi, że jest w 100% prywatną kryptowalutą wysyłkową, a także pierwszym łańcuchem "z transaction-only". Technologia ZK-Snarks (kryptografia zerowej wiedzy) jest wykorzystywana do ochrony transakcji peer to peer. Zespół twierdzi, że dzięki temu udało się stworzyć największą chronioną prywatną pulę środków spośród wszystkich monet prywatności.Pirat jest chroniony przed 51 przed atakami poprzez wykorzystanie dPoW Komodo, co oznacza, że jego bloki są notarialnie potwierdzane na obu blockchainach Komodo i Bitcoin. Próby przeprowadzenia ataku Sybil przeciwko Piratowi musiałyby pokonać połączone hashraty Bitcoina, Komodo i Pirata. Jest to astronomiczny koszt, który odstraszyłby złośliwych aktorów. Pirat wystartował z uczciwym startem - bez ICO, preminy i 0 opłat dev.


Pirate jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Pirate jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak ARRR jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Pirate opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Pirate. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w ARRR


Czy kryptowalutę ARRR można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining ARRR. Do procesu kopania Pirate, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Pirate może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości ARRR. Kopanie Pirate może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Pirate


Gdzie kupić Pirate?

Pirate możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Pirate (ARRR)

Aktualny kurs Pirate wynosi 1.76628351 PLN -3.08%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 361 073.75073152 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ARRR to 72.57740189 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Pirate, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ARRR mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/SHIB 0.2 BTC/DOGE 0.3 USDC/TRX 0.5 BTC/SHIB 1 DOT/BAT 2 DENT/UMA 5 USDC/DASH 10 ADA/DASH 9 USDT/SOL

Pirate Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]