THETA (THETA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja THETA

6 044 260 068 USD

Historyczne maksimum THETA

16.59 USD

logo kryptowaluty THETA Czym jest THETA?

THETA znajduje się na 29 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Theta to zdecentralizowana sieć dostarczania wideo, zasilana przez użytkowników i innowacyjny nowy blockchain.


THETA jest oparty na Open Source

Kryptowaluta THETA jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

THETA jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie THETA


Kurs THETA

Aktualny kurs THETA wynosi 23.66767935 PLN 3.52%

THETA Wykres


Gdzie kupić THETA?

THETA możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno THETA jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]