Shiba Inu (SHIB) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja SHIB

10 473 686 83 USD

Historyczne maksimum SHIB

0.000088 USD

logo kryptowaluty Shiba Inu Czym jest Shiba Inu?

Shiba Inu znajduje się na 40 miejscu w rankingu kryptowalut.

Według strony internetowej SHIBA INU jest “Dogecoin Killerem”. Coin Shiba Inu został założony przez użytkownika pod pseudonimem “Ryoshi” w sierpniu 2020 roku.

Ryoshi twierdzi, że jest nie jest nikim istotnym, i że wszelkie próby ujawnienia jego prawdziwej tożsamości, nawet jeśli zakończą się sukcesem, będą rozczarowujące. Vitalik Buterin był długo uważany za twórcę Shiba Inu, ale obalił te twierdzenia.

Od 5 czerwca 2021 roku. Shiba Inu ma jest oparty na Ethereum odpowiednikiem, który zaś jest oparty na algorytmie wydobywczym Dogecoin.

Shiba Inu i token SHIB są częścią roju kryptowalut o tematyce psiej, w tym Baby Dogecoin (BabyDoge) itp. Te mniej wartościowe tokeny przyciągnęły inwestorów, którzy przegapili pompę Dogecoin.

Czarujące wizualizacje waluty, w połączeniu z artykułami i tweetami od takich sław jak Elon Musk i Vitalik Buterin, przyciągnął społeczność inwestorów, szybko zwiększając jej prędkość i wartość.

Co wyróżnia SHIBA INU?

Strona SHIBA INU umożliwia artystom z całego świata, zainspirowanym psami, wzięcie udziału w “kreatywnej rewolucji Shiba” poprzez wprowadzenie ich społeczności SHIBA INU na rynek NFT.

SHIBA INU uruchomiła również kampanię Amazon Smile, aby zebrać fundusze dla Shiba Inu Rescue Association, która zajmuje się ratowaniem prawdziwych psów rasy Shiba Inu.

Po tym jak Vitalik Buterin publicznie sprzedał swoją część zasobów SHIB, Shiba Inu zyskała na popularności, potem stała się tylko jedną z kilku coinów memicznych.

Celem Ryoshiego dla Shiba Inu było sprawdzenie, czy wieczysta zdecentralizowana organizacja może działać bez centralnego przywództwa. W swoim wpisie na blogu Royshi stwierdził, że rozłam wywołany przez tokenowy prezent Buterina wzmocnił społeczność, pozwalając jej na szersze rozpowszechnienie i decentralizację ruchu.

Jego pomysł na podstawowy ekosystem polega na tym, aby służył on swojemu celowi, podczas gdy stabilny coin należący do Shiba Inu służy jako wielonarodowe medium handlu.

Jak zabezpieczona jest sieć SHIBA INU?

Według 22-stronicowego WoofPaper, SHIB jest tokenem ERC-20 opartym na Ethereum, blockchainie typu proof-of-work, który obecnie przechodzi na proof-of-stake.


SHIB - MemeCoin

Niektóre kryptowaluty należą do kategorii tzw. memecoinów, czyli kryptowalut stworzonych dla żartu. Dobrym przykładem memecoina jest Shiba Inu.

Za memecoinami nie stoją zwykle żadne projekty biznesowe, a tworzone są one podobnie jak internetowe memy - dla celów rozrywkowych. Najpopularniejszym memecoinem jest Dogecoin, nawiązujący w swojej nazwie do popularnego mema z wizerunkiem psa. Dogecoin stał się popularną kryptowalutą po serii wpisów na Twitterze autorstwa Elona Muska, który przez samo zwrócenie uwagi na tą kryptowalutę sprawił, że jej wartość w pewnym momencie wzrosła kilkudziesięciokrotnie.

Brak projektów biznesowych stojących za memecoinami sprawia jednak, że długofalowo są to projekty o niskiej kapitalizacji.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Shiba Inu


Gdzie kupić Shiba Inu?

Shiba Inu możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Shiba Inu jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Shiba Inu (SHIB)

Aktualny kurs Shiba Inu wynosi 0.00007 PLN -1.74%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 1 419 610 821.27917433 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął SHIB to 0.00034804 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Shiba Inu, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę SHIB mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 OMG/UMA 0.2 DOT/BAT 0.3 CRO/ZEC 0.5 DASH/OMI 1 ADA/UMA 2 HEX/XLM 5 ZEC/UMA 10 XRP/OMI 10 ETH/BAT

Shiba Inu Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 3 Średnia: 5]