Near Protocol (NEAR) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja NEAR

1 374 315 325 USD

Historyczne maksimum NEAR

20.4 USD

logo kryptowaluty Near Protocol Czym jest Near Protocol?

Near Protocol znajduje się na 43 miejscu w rankingu kryptowalut.

NEAR to sharded, przyjazny dla deweloperów, proof-of-stake publiczny blockchain, zbudowany przez światowej klasy zespół, który zbudował jedne z jedynych na świecie sharded baz danych w skali.


Near Protocol jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Near Protocol jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak NEAR jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Near Protocol - Smart Contracts

NEAR jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Near Protocol


Gdzie kupić Near Protocol?

Near Protocol możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Near Protocol jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Near Protocol (NEAR)

Aktualny kurs Near Protocol wynosi 6.30268861 PLN 2.16%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 285 752 224.88496375 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął NEAR to 85.43039497 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Near Protocol, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę NEAR mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 USDT/OMI 0.2 DOT/LUNA 0.3 LUNA/ZRX 0.5 CRO/UMA 1 DOGE/OMG 2 USDT/ADA 5 USDT/SOL 10 BTC/ZRX 4 ADA/OMI

Near Protocol Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]