Near Protocol (NEAR) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja NEAR

2 892 979 023 USD

Historyczne maksimum NEAR

20.4 USD

logo kryptowaluty Near Protocol Czym jest Near Protocol?

Near Protocol znajduje się na 43 miejscu w rankingu kryptowalut.

NEAR to sharded, przyjazny dla deweloperów, proof-of-stake publiczny blockchain, zbudowany przez światowej klasy zespół, który zbudował jedne z jedynych na świecie sharded baz danych w skali.


Near Protocol jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Near Protocol jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak NEAR jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Near Protocol - Smart Contracts

NEAR jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Near Protocol


Gdzie kupić Near Protocol?

Near Protocol możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Near Protocol jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Near Protocol (NEAR)

Aktualny kurs Near Protocol wynosi 17.48690573 PLN 1.93%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 269 268 964.22253919 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął NEAR to 98.91250855 PLN

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 LUNA/OMG 0.2 USDT/TRX 0.3 DOGE/DASH 0.5 HEX/ZEC 1 BTC/DENT 2 HEX/CRO 5 CRO/DENT 10 USDC/XEC 9 DOT/XLM

Near Protocol Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]