Near Protocol (NEAR) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja NEAR

3 273 414 95 USD

Historyczne maksimum NEAR

11.77 USD

logo kryptowaluty Near Protocol Czym jest Near Protocol?

Near Protocol znajduje się na 43 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 1970 roku

NEAR to sharded, przyjazny dla deweloperów, proof-of-stake publiczny blockchain, zbudowany przez światowej klasy zespół, który zbudował jedne z jedynych na świecie sharded baz danych w skali.


Near Protocol jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Near Protocol jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

NEAR jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Near Protocol


Kurs Near Protocol

Aktualny kurs Near Protocol wynosi 31.25954862 PLN 3.25%

Near Protocol Wykres


Gdzie kupić Near Protocol?

Near Protocol możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Near Protocol jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]