Bitcoin SV (BSV) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BSV

828 482 93 USD

Historyczne maksimum BSV

495.94 USD

logo kryptowaluty Bitcoin SV Czym jest Bitcoin SV?

Bitcoin SV znajduje się na 53 miejscu w rankingu kryptowalut.

Bitcoin SV – to nowa moneta wyodrębniona z blockchainu Bitcoin Cash 15 listopada 2018 roku.Cztery fundamentalne filary stanowią podstawę mapy drogowej Bitcoin SV, aby stworzyć jeden blockchain dla świata: stabilność, skalowalność, bezpieczeństwo i bezpieczne transakcje natychmiastowe (a.k.a 0-confirmation).Projekt Bitcoin SV został stworzony na prośbę i sponsorowany przez Antiguan-based CoinGeek Mining, z pracami rozwojowymi zainicjowanymi przez nChain. Projekt jest również własnością Antiguan-based bComm Association w imieniu globalnej społeczności BCH (SV), a kod Bitcoin SV jest udostępniany na licencji open source MIT.


Bitcoin SV jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Bitcoin SV jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak BSV jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Bitcoin SV opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Bitcoin SV. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w BSV


Czy kryptowalutę BSV można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining BSV. Do procesu kopania Bitcoin SV, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Bitcoin SV może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości BSV. Kopanie Bitcoin SV może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin SV


Gdzie kupić Bitcoin SV?

Bitcoin SV możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Bitcoin SV można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

Bitcoin SV można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Bitcoin SV (BSV)

Aktualny kurs Bitcoin SV wynosi 184.73728022 PLN -1.7%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 297 120 954.91424417 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął BSV to 2 133.93650497 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Bitcoin SV, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę BSV mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 USDC/ZEC 0.2 TRX/SHIB 0.3 SOL/UMA 0.5 SHIB/DENT 1 USDT/ZEC 2 BTC/XEC 5 CRO/LSK 10 DOT/LSK 10 USDC/OMI

Bitcoin SV Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]