Bitcoin SV (BSV) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BSV

Historyczne maksimum BSV

logo kryptowaluty Bitcoin SV Czym jest Bitcoin SV?

Bitcoin SV znajduje się na 53 miejscu w rankingu kryptowalut.

Bitcoin SV (BSV) to kryptowaluta, która została uruchomiona w listopadzie 2018 roku w wyniku twardego rozwidlenia blockchaina Bitcoin Cash (BCH). Jest to próba ożywienia oryginalnej koncepcji Satoshi Nakamoto o Bitcoinie jako systemie elektronicznej gotówki peer-to-peer, jak przedstawiono w oryginalnym whitepaper Bitcoin.

BSV jest zdecentralizowaną walutą cyfrową, która ułatwia niskokosztowe, globalne transakcje. Ma być bardziej stabilną i bezpieczną wersją Bitcoina, o zwiększonej skalowalności i zdolności do przetwarzania większej liczby transakcji na sekundę.

Jednym z głównych celów Bitcoin SV jest zaoferowanie stabilnego i niezawodnego magazynu wartości. Został zaprojektowany do wykorzystania jako elektroniczna gotówka, umożliwiająca szybkie, bezpieczne i tanie płatności. BSV ma również służyć jako platforma dla deweloperów do tworzenia nowych aplikacji i usług, co czyni go kluczowym graczem w rozwijającym się ekosystemie blockchain.

Sieć węzłów, które zatwierdzają i przetwarzają transakcje, utrzymuje sieć Bitcoin SV. Wykorzystuje mechanizm konsensusu proof-of-work, który rzuca wyzwanie węzłom, aby rozwiązać trudne problemy matematyczne w celu zatwierdzenia i dodania transakcji do łańcucha bloków.


Bitcoin SV jest Open Source

Bitcoin SV opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Bitcoin SV oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak BSV jest GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Bitcoin SV opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Bitcoin SV. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w BSV


Czy BSV można kopać?

Tak, bez problemu możesz rozpocząć proces wydobywania BSV. Jednakże, aby przystąpić do kopania Bitcoin SV, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Kluczowa jest posiadanie wydajnego sprzętu, który dysponuje wystarczającą mocą obliczeniową. W trakcie kopania kryptowalut, twój sprzęt wykonuje skomplikowane obliczenia matematyczne, jednocześnie uczestnicząc jako węzeł w globalnej sieci kryptowalutowej.

Kopanie Bitcoin SV może być opłacalne, ponieważ otrzymujesz wynagrodzenie w postaci określonej ilości BSV za każdy okres, w którym twój komputer wydobywa tę kryptowalutę. Rentowność kopania zależy jednak od kosztów prądu oraz poziomu trudności kopania. Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu do kopania, warto skorzystać z dostępnych kalkulatorów online i obliczyć opłacalność danej waluty.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin SV


Gdzie kupić Bitcoin SV?

Bitcoin SV możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Bitcoin SV można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs Bitcoin SV (BSV)

Aktualny kurs Bitcoin SV wynosi 250.95132038 PLN 1.2%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął BSV to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Bitcoin SV, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę BSV mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ADA/BNB 0.2 ZRX/UMA 0.3 USDT/XLM 0.5 ETH/SHIB 1 SOL/TRX 2 DOT/UMA 5 HEX/USDT 10 CRO/BAT 3 BNB/ZEC

Bitcoin SV Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]