Lisk (LSK) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja LSK

99 876 966 USD

Historyczne maksimum LSK

39.31 USD

logo kryptowaluty Lisk Czym jest Lisk?

Lisk znajduje się na 204 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Lisk (LSK) to zdecentralizowana platforma blockchain, która daje zdecentralizowanym aplikacjom rozwiązanie full-stack. Max Kordek i Oliver Beddows rozpoczęli ją w 2016 roku, mając na celu ułatwienie i ułatwienie deweloperom budowania i wdrażania aplikacji blockchain.

Lisk jest zbudowany na forku Bitcoin blockchain i wykorzystuje specjalną architekturę zwaną “sidechain”. Architektura ta pozwala deweloperom budować i wdrażać własne sidechainy, dając im swobodę i elastyczność tworzenia złożonych zdecentralizowanych aplikacji bez konieczności martwienia się o skalowalność lub kwestie bezpieczeństwa.

LSK, własna kryptowaluta Lisk, jest używana do zabezpieczenia sieci i daje użytkownikom powód do udziału w osiągnięciu konsensusu. LSK jest również używany do płacenia za opłaty transakcyjne i jest potrzebny do wdrażania i używania zdecentralizowanych aplikacji w sieci Lisk.

Jedną z najlepszych rzeczy w Lisku jest to, jak łatwo jest go używać. Platforma daje programistom zestaw narzędzi i bibliotek, takich jak język programowania oparty na JavaScript, które sprawiają, że budowanie i wdrażanie aplikacji blockchain jest łatwe i szybkie. Ponadto architektura sidechain Lisk umożliwia tworzenie niestandardowych tokenów. Oznacza to, że deweloperzy mogą tworzyć własne aktywa cyfrowe i rozpoczynać własne początkowe oferty monet (ICO).

Lisk ma silną i rosnącą społeczność deweloperów i zwolenników, co czyni go atrakcyjną platformą do budowania zdecentralizowanych aplikacji. Platforma jest również wspierana przez doświadczony i dobrze finansowany zespół rozwojowy, który zawsze pracuje nad ulepszeniem ekosystemu Lisk i ułatwieniem korzystania z niego przez deweloperów i użytkowników.


Lisk jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Lisk jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak LSK jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Lisk - Smart Contracts

LSK jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Lisk


Gdzie kupić Lisk?

Lisk możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Lisk jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

bitbay logo Bittrex

Lisk można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Lisk (LSK)

Aktualny kurs Lisk wynosi 3.2562864 PLN -3.57%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 7 429 977.33949521 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął LSK to 164.93453932 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Lisk, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę LSK mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/SHIB 0.2 ETH/ZEC 0.3 BTC/CRO 0.5 DOGE/XLM 1 USDT/SOL 2 BNB/CRO 5 SOL/DOT 10 DOT/DENT 10 BTC/TRX

Lisk Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]