Lisk (LSK) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja LSK

224 335 447 USD

Historyczne maksimum LSK

39.31 USD

logo kryptowaluty Lisk Czym jest Lisk?

Lisk znajduje się na 204 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Lisk (LSK) to zdecentralizowana platforma blockchain, która daje zdecentralizowanym aplikacjom rozwiązanie full-stack. Max Kordek i Oliver Beddows rozpoczęli ją w 2016 roku, mając na celu ułatwienie i ułatwienie deweloperom budowania i wdrażania aplikacji blockchain.

Lisk jest zbudowany na forku Bitcoin blockchain i wykorzystuje specjalną architekturę zwaną “sidechain”. Architektura ta pozwala deweloperom budować i wdrażać własne sidechainy, dając im swobodę i elastyczność tworzenia złożonych zdecentralizowanych aplikacji bez konieczności martwienia się o skalowalność lub kwestie bezpieczeństwa.

LSK, własna kryptowaluta Lisk, jest używana do zabezpieczenia sieci i daje użytkownikom powód do udziału w osiągnięciu konsensusu. LSK jest również używany do płacenia za opłaty transakcyjne i jest potrzebny do wdrażania i używania zdecentralizowanych aplikacji w sieci Lisk.

Jedną z najlepszych rzeczy w Lisku jest to, jak łatwo jest go używać. Platforma daje programistom zestaw narzędzi i bibliotek, takich jak język programowania oparty na JavaScript, które sprawiają, że budowanie i wdrażanie aplikacji blockchain jest łatwe i szybkie. Ponadto architektura sidechain Lisk umożliwia tworzenie niestandardowych tokenów. Oznacza to, że deweloperzy mogą tworzyć własne aktywa cyfrowe i rozpoczynać własne początkowe oferty monet (ICO).

Lisk ma silną i rosnącą społeczność deweloperów i zwolenników, co czyni go atrakcyjną platformą do budowania zdecentralizowanych aplikacji. Platforma jest również wspierana przez doświadczony i dobrze finansowany zespół rozwojowy, który zawsze pracuje nad ulepszeniem ekosystemu Lisk i ułatwieniem korzystania z niego przez deweloperów i użytkowników.


Lisk jest Open Source

Lisk opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Lisk oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak LSK jest GitHub.


Lisk - Smart Contracts

LSK jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Lisk


Gdzie kupić Lisk?

Lisk możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Lisk jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Lisk (LSK)

Aktualny kurs Lisk wynosi 7.01252103 PLN -5.17%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 43 064 698.68352995 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął LSK to 158.22471468 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Lisk, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę LSK mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 XLM/UMA 0.2 DOGE/DENT 0.3 XRP/DOGE 0.5 DOT/SHIB 1 DOT/TRX 2 DOT/BAT 5 ADA/XLM 10 ETH/OMG 2 USDT/SHIB

Lisk Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]