Lisk (LSK) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja LSK

124 169 588 USD

Historyczne maksimum LSK

39.31 USD

logo kryptowaluty Lisk Czym jest Lisk?

Lisk znajduje się na 204 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Lisk ułatwia programistom budowanie i wdrażanie aplikacji blockchain w JavaScript.Rozwijaj i publikuj aplikacje blockchain z własnymi łańcuchami bocznymi na platformie open-source Lisk.


Lisk jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Lisk jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak LSK jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Lisk - Smart Contracts

LSK jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Lisk


Gdzie kupić Lisk?

Lisk możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Lisk jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

bitbay logo Bittrex

Lisk można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Lisk (LSK)

Aktualny kurs Lisk wynosi 4.14940507 PLN 0.7%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 6 130 775.34593369 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął LSK to 169.14869026 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Lisk, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę LSK mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 USDC/UMA 0.2 ZRX/UMA 0.3 DOT/UMA 0.5 LUNA/LSK 1 USDC/DASH 2 BTC/DENT 5 SHIB/ZRX 10 ADA/ZEC 1 XRP/LSK

Lisk Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]