OMG Network (OMG) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja OMG

1 946 468 716 USD

Historyczne maksimum OMG

28.35 USD

logo kryptowaluty OMG Network Czym jest OMG Network?

OMG Network znajduje się na 70 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Sieć OMG to skalowalne rozwiązanie dla finansów na Ethereum, umożliwiające przejrzyste transakcje peer-to-peer w czasie rzeczywistym. Zdecentralizowana sieć ułatwia samodzielne usługi finansowe w różnych regionach geograficznych, klasach aktywów i zastosowaniach.


OMG Network jest oparty na Open Source

Kryptowaluta OMG Network jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


OMG jako środek płatniczy

Kryptowaluta OMG Network może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą OMG możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz OMG przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie OMG jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie OMG Network


Kurs OMG Network

Aktualny kurs OMG Network wynosi 54.39601691 PLN -0.93%

OMG Network Wykres


Gdzie kupić OMG Network?

OMG Network możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo BitBay

OMG Network można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - BitBay. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.


bitbay logo Bittrex

OMG Network można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno OMG Network jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]