OMG Network (OMG) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja OMG

96 485 053 USD

Historyczne maksimum OMG

28.35 USD

logo kryptowaluty OMG Network Czym jest OMG Network?

OMG Network znajduje się na 70 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

OMG Network (OMG) to open-source’owa, zdecentralizowana platforma blockchain, która jest zbudowana na sieci Ethereum. Ma na celu zapewnienie bardziej skalowalnego i wydajnego sposobu interakcji użytkowników z blockchainem Ethereum, poprzez zastosowanie rozwiązania skalowania drugiej warstwy, zwanego protokołem “Plasma”.

Sieć OMG ma na celu rozwiązanie problemu wysokich opłat i powolnych czasów transakcji w sieci Ethereum poprzez umożliwienie użytkownikom przeprowadzania transakcji off-chain w sieci OMG, z możliwością “popełnienia” lub rozliczenia tych transakcji na głównym łańcuchu Ethereum. Skutkuje to szybszymi i tańszymi transakcjami, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i niezmienność sieci Ethereum.

Token OMG jest natywną kryptowalutą sieci OMG i służy do opłacania opłat za transakcje w sieci. Służy również jako token zarządzania, umożliwiając posiadaczom głosowanie nad aktualizacjami protokołu i innymi ważnymi decyzjami.

OMG Network zapewnia również open-source SDK, który pozwala programistom łatwo budować i wdrażać zdecentralizowane aplikacje (dApps) w sieci. Ekosystem OMG Network jest open-source i ma silną społeczność deweloperów przyczyniającą się do jego rozwoju.

Ogólnie rzecz biorąc, OMG Network (OMG) jest rozwiązaniem skalującym dla sieci Ethereum, które ma na celu zapewnienie bardziej wydajnego i przyjaznego dla użytkownika doświadczenia w interakcji z blockchainem Ethereum. Wykorzystuje rozwiązanie skalowania drugiej warstwy o nazwie protokół “Plasma”, aby umożliwić szybsze i tańsze transakcje, zachowując jednocześnie bezpieczeństwo i niezmienność sieci Ethereum. Token OMG jest natywną kryptowalutą sieci i służy do płacenia za opłaty transakcyjne w sieci, a także służy jako token zarządzania.


OMG Network kryptowaluta Open Source

OMG Network jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz OMG Network.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy OMG, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


OMG środkiem płatniczym?

Tak, OMG Network może być używana do płacenia za towary i usługi. W związku z tym że kryptowaluty działają jako zdecentrelizowane rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą OMG możliwe jest zatem dokonywanie spłacanie należności na rzecz wybranego odbiorcy. Posiadacz OMG przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez innych mediatorów. Wiąże się z tym fakt, że użycie OMG jako środka płatniczego może nie być jawne np. dla organów państwowych.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie OMG Network


Gdzie kupić OMG Network?

OMG Network możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno OMG Network jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

OMG Network można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

OMG Network można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs OMG Network (OMG)

Aktualny kurs OMG Network wynosi 2.88655602 PLN 0.72%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 74 026 505.62942874 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął OMG to 118.95720085 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak OMG Network, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę OMG mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ZEC/UMA 0.2 ETH/DOGE 0.3 BNB/XEC 0.5 USDC/LSK 1 ETH/XEC 2 LSK/UMA 5 UMA/XEC 10 XRP/OMG 2 CRO/BAT

OMG Network Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 2 Średnia: 4.5]