Nano (NANO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja NANO

Historyczne maksimum NANO

logo kryptowaluty Nano Czym jest Nano?

Nano znajduje się na 115 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Cyfrowa waluta dla realnego świata - szybki i darmowy sposób płacenia za wszystko w życiu.Z natychmiastowymi transakcjami, zerowymi opłatami* i skalowalną siecią*Wymagana jest praca POW, którą musisz wykonać, gdy chcesz wysłać transakcję przez sieć (nie ma opłaty w sensie wartości bezwzględnej, ale musisz "zapłacić" w swojej mocy obliczeniowej)Fundusz założycielski (premine): 7 000 000 NANO


Nano jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Nano jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak NANO jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


NANO jako środek płatniczy

Kryptowaluta Nano może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą NANO możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz NANO przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie NANO jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Nano


Gdzie kupić Nano?

Nano możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Nano jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Nano (NANO)

Aktualny kurs Nano wynosi , a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął NANO to

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ZRX/LSK 0.2 ETH/SOL 0.3 XLM/XEC 0.5 ADA/DOGE 1 LUNA/OMI 2 USDC/ZEC 5 USDT/SHIB 10 XRP/USDC 1 BTC/DASH

Nano Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]