Nano (NANO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja NANO

Historyczne maksimum NANO

logo kryptowaluty Nano Czym jest Nano?

Nano znajduje się na 115 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Nano (NANO) to zdecentralizowana kryptowaluta o niskim opóźnieniu, która została zaprojektowana, aby umożliwić szybkie i wydajne transakcje. Nano wykorzystuje unikalną architekturę blockchain zwaną strukturą “block-lattice”, która pozwala na niemal natychmiastowe przetwarzanie transakcji i eliminuje potrzebę górników lub innych pośredników.

Sieć Nano opiera się na technologii księgi rozproszonej, która pozwala na zdecentralizowane i bezpieczne rejestrowanie transakcji w sieci. Każde konto Nano ma swój własny blockchain, zwany “account-chain”, który służy do śledzenia salda konta i historii transakcji. Pozwala to na równoległe przetwarzanie transakcji, dzięki czemu sieć Nano może szybko i sprawnie obsłużyć duży wolumen transakcji.

Nano został zaprojektowany jako lekka i przyjazna dla użytkownika kryptowaluta, z naciskiem na ułatwienie osobom prywatnym i firmom wysyłania i otrzymywania płatności. Sieć Nano wykorzystuje minimalną ilość energii, dzięki czemu jest przyjazną dla środowiska alternatywą dla innych sieci blockchain.

Nano jest przedmiotem obrotu na wielu giełdach kryptowalutowych i może być przechowywany w różnych portfelach obsługiwanych przez Nano. Sieć Nano jest utrzymywana przez społeczność wolontariuszy i jest zarządzana przez zdecentralizowaną autonomiczną organizację (DAO) o nazwie Nano Foundation. Fundacja Nano jest odpowiedzialna za rozwój i promocję sieci Nano, a także za zapewnienie wsparcia dla społeczności Nano.


Nano jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Nano jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak NANO jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


NANO jako środek płatniczy

Kryptowaluta Nano może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą NANO możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz NANO przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie NANO jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Nano


Gdzie kupić Nano?

Nano możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Nano jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Nano (NANO)

Aktualny kurs Nano wynosi , a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął NANO to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Nano, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę NANO mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DOGE/LSK 0.2 BAT/XEC 0.3 ETH/TRX 0.5 XRP/LSK 1 ETH/XEC 2 TRX/DENT 5 SHIB/LUNA 10 XRP/XEC 5 LUNA/BAT

Nano Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]