Polkadot (DOT) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja DOT

6 485 571 098 USD

Historyczne maksimum DOT

55 USD

logo kryptowaluty Polkadot Czym jest Polkadot?

Polkadot znajduje się na 11 miejscu w rankingu kryptowalut.

Polkadot jest protokołem sieciowym, który pozwala na przesyłanie dowolnych danych - nie tylko tokenów - pomiędzy blockchainami.Oznacza to, że Polkadot jest prawdziwym środowiskiem aplikacyjnym multi-chain, w którym możliwe są takie rzeczy, jak rejestry cross-chain i obliczenia cross-chain.Polkadot może przesyłać te dane pomiędzy publicznymi, otwartymi, pozbawionymi zezwoleń blockchainami, jak również prywatnymi, posiadającymi zezwolenia blockchainami.


Polkadot kryptowaluta Open Source

Polkadot jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Polkadot.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy DOT, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


DOT jako środek płatniczy

Kryptowaluta Polkadot może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą DOT możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz DOT przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie DOT jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Polkadot a Smart Contracty

DOT jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Polkadot wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Polkadot


Gdzie kupić Polkadot?

Polkadot możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Polkadot jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Polkadot można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

Polkadot można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Polkadot (DOT)

Aktualny kurs Polkadot wynosi 28.26858031 PLN 0.39%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 1 364 522 578.29057693 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął DOT to 236.76875863 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Polkadot, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę DOT mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 CRO/LSK 0.2 HEX/DENT 0.3 DOT/DASH 0.5 USDT/ZRX 1 LUNA/OMG 2 HEX/XEC 5 ZEC/UMA 10 DOGE/USDC 10 SOL/OMG

Polkadot Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]