Ren (REN) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja REN

69 218 712 USD

Historyczne maksimum REN

1.83 USD

logo kryptowaluty Ren Czym jest Ren?

Ren znajduje się na 143 miejscu w rankingu kryptowalut.

Ren (REN) to zdecentralizowana platforma, która umożliwia transfer aktywów przez różne sieci blockchain, z naciskiem na prywatność i interoperacyjność. Protokół Ren jest zbudowany na blockchainie Ethereum i jest zasilany przez token REN.

Głównym celem Ren jest umożliwienie transferu dowolnych aktywów cyfrowych na dowolnym blockchainie bez potrzeby scentralizowanego pośrednika. Osiąga się to poprzez wykorzystanie zdecentralizowanej sieci węzłów zwanych Ren Virtual Machine (RVMs), które są odpowiedzialne za przekazywanie i zatwierdzanie transferu aktywów. Protokół Ren zawiera również warstwę prywatności o nazwie RenVM, która umożliwia przekazywanie aktywów bez ujawniania tożsamości nadawcy lub odbiorcy.

Token REN jest używany jako zabezpieczenie w celu uruchomienia węzła RVM, jest również używany jako token zarządzania, pozwalając posiadaczom tokenów głosować nad aktualizacjami protokołu i innymi ważnymi decyzjami.

Jedną z kluczowych cech Ren jest jego zdolność do umożliwienia transferów cross-chain, proces znany jako “wrapping”, który pozwala na transfer aktywów między różnymi sieciami blockchain. Oznacza to, że użytkownicy mogą przenosić aktywa takie jak BTC lub ZEC na blockchain Ethereum, gdzie mogą być wykorzystywane w aplikacjach zdecentralizowanych finansów (DeFi) lub innych inteligentnych kontraktach.

Oprócz skupienia się na interoperacyjności i prywatności, Ren jest również zaprojektowany jako wysoce skalowalny, z możliwością obsługi tysięcy transakcji na sekundę. Projekt jest open-source i ma silną społeczność deweloperów przyczyniających się do jego rozwoju.

Ogólnie rzecz biorąc, Ren ma na celu stworzenie fundamentalnej infrastruktury dla ekosystemu zdecentralizowanych finansów (DeFi), umożliwiając bezproblemowy transfer aktywów cyfrowych w różnych sieciach blockchain, zapewniając jednocześnie prywatność i skalowalność.


Ren kryptowaluta Open Source

Ren jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Ren.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy REN, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Ren a Smart Contracty

REN jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Ren wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Ren


Gdzie kupić Ren?

Ren możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Ren jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Ren (REN)

Aktualny kurs Ren wynosi 0.27892232 PLN 5.69%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 44 792 054.63396186 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął REN to 7.34956369 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Ren, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę REN mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 DOT/SHIB 0.2 USDT/DASH 0.3 XRP/UMA 0.5 TRX/LSK 1 SHIB/LUNA 2 DOT/SHIB 5 BNB/LSK 10 TRX/XEC 10 LUNA/UMA

Ren Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]