TrueUSD (TUSD) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja TUSD

Historyczne maksimum TUSD

logo kryptowaluty TrueUSD Czym jest TrueUSD?

TrueUSD znajduje się na 75 miejscu w rankingu kryptowalut.

TrueUSD twierdzi, że jest to stablecoin, który można wymienić 1 za 1 na dolary amerykańskie.


TrueUSD jest oparty na Open Source

Kryptowaluta TrueUSD jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak TUSD jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Bezpieczeństwo inwestowania w stablecoiny na przykładzie TrueUSD

Kryptowaluta TrueUSD jest stabilną walutą (określaną też jako stablecoin). Co to znaczy? W najprostszym tłumaczeniu, nie jest ona podatna na wahania kursu, co sprawia, że jej zmienność cenowa jest minimalna.

Dzięki temu, że TUSD nie zmienia drastycznie swojego kursu, dla użytkowników, którzy chcą w nią inwestować, wzrasta bezpieczeństwo takiej decyzji. Nie muszą się oni martwić o gwałtowne spadki ani wzrosty.

TrueUSD jako stablecoin może być wykorzystywana do zabezpieczania swoich transakcji i utrzymywania ich stałej wartości. Inne, mocno wahające się w cenie kryptowaluty można zamienić na TrueUSD, utrzymując wartość np. do dolara. Co ważne, taka zamiana nie jest objęta obowiązkiem podatkowym.


TrueUSD - Smart Contracts

TUSD jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie TrueUSD


Gdzie kupić TrueUSD?

TrueUSD możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno TrueUSD jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs TrueUSD (TUSD)

Aktualny kurs TrueUSD wynosi 3.92323252 PLN 0.29%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął TUSD to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak TrueUSD, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę TUSD mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 CRO/DASH 0.2 ADA/OMI 0.3 TRX/DASH 0.5 HEX/BAT 1 BNB/XLM 2 ZRX/XEC 5 USDT/DASH 10 SOL/DASH 10 BNB/DASH

TrueUSD Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]