Filecoin (FIL) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja FIL

3 503 813 699 USD

Historyczne maksimum FIL

236.97 USD

logo kryptowaluty Filecoin Czym jest Filecoin?

Filecoin znajduje się na 26 miejscu w rankingu kryptowalut.

Sieć Filecoin osiąga oszałamiające korzyści skali, pozwalając każdemu na całym świecie uczestniczyć jako dostawca pamięci masowej. Sprawia również, że pamięć masowa przypomina towar lub narzędzie poprzez oddzielenie miejsca na dysku twardym od dodatkowych usług. Na tym silnym globalnym rynku cena pamięci masowej będzie kształtowana przez podaż i popyt.


Filecoin jest Open Source

Filecoin opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Filecoin oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak FIL jest GitHub.


Filecoin - Smart Contracts

FIL jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Filecoin


Gdzie kupić Filecoin?

Filecoin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Filecoin jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Filecoin (FIL)

Aktualny kurs Filecoin wynosi 25.97719529 PLN -0.22%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 844 804 731.32305801 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął FIL to 954.03758923 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Filecoin, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę FIL mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 SOL/ZEC 0.2 BNB/LSK 0.3 USDC/ZEC 0.5 XRP/DENT 1 BTC/XEC 2 ETH/SHIB 5 BTC/USDT 10 DASH/ZRX 9 XRP/XEC

Filecoin Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]