Filecoin (FIL) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja FIL

1 855 999 424 USD

Historyczne maksimum FIL

236.97 USD

logo kryptowaluty Filecoin Czym jest Filecoin?

Filecoin znajduje się na 26 miejscu w rankingu kryptowalut.

Sieć Filecoin osiąga oszałamiające korzyści skali, pozwalając każdemu na całym świecie uczestniczyć jako dostawca pamięci masowej. Sprawia również, że pamięć masowa przypomina towar lub narzędzie poprzez oddzielenie miejsca na dysku twardym od dodatkowych usług. Na tym silnym globalnym rynku cena pamięci masowej będzie kształtowana przez podaż i popyt.


Filecoin jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Filecoin jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak FIL jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Filecoin - Smart Contracts

FIL jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Filecoin


Gdzie kupić Filecoin?

Filecoin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Filecoin jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Filecoin (FIL)

Aktualny kurs Filecoin wynosi 18.11682631 PLN 3.19%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 431 169 625.62765837 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął FIL to 992.57597519 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Filecoin, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę FIL mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/XLM 0.2 USDT/UMA 0.3 ZRX/DENT 0.5 ETH/XRP 1 SOL/ZEC 2 SOL/OMI 5 SHIB/LSK 10 BTC/SOL 8 USDT/XLM

Filecoin Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]