Tether (USDT) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja USDT

Historyczne maksimum USDT

logo kryptowaluty Tether Czym jest Tether?

Tether znajduje się na 4 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Tether (USDT) to stablecoin, który obiecuje zapewnić stabilny i przewidywalny magazyn wartości, jednocześnie umożliwiając użytkownikom transfer gotówki przez giełdy i platformy bez konwersji ich aktywów na walutę fiat. Ma być przywiązany do dolara amerykańskiego, co oznacza, że jeden token Tether jest wart jednego dolara amerykańskiego.

Tether działa na warstwie Omni blockchain Bitcoina, a także na innych systemach blockchain, w tym jako Ethereum, EOS, TRON i Algorand. Tether wykorzystuje zdolność warstwy Omni do tworzenia i przekazywania niestandardowych tokenów do emisji USDT, które można wymieniać na różnych giełdach kryptowalut.

Stabilność Tethera jest jedną z jego podstawowych cech. W przeciwieństwie do innych kryptowalut, które podlegają zmianom cen, Tether próbuje utrzymać stałą wartość, dzięki czemu jest bardziej przewidywalnym magazynem wartości i pozwala użytkownikom na przesunięcie gotówki bez obawy o zmienność cen.

Tether jest popularną kryptowalutą na rynku i jest jedną z najczęściej handlowanych kryptowalut na co dzień. Jest często używany jako środek wymiany między innymi kryptowalutami, a także jako forma płatności za produkty i usługi.


Bezpieczeństwo inwestowania w stablecoiny na przykładzie Tether

Kryptowaluta Tether jest stabilną walutą (określaną też jako stablecoin). Co to znaczy? W najprostszym tłumaczeniu, nie jest ona podatna na wahania kursu, co sprawia, że jej zmienność cenowa jest minimalna.

Dzięki temu, że USDT nie zmienia drastycznie swojego kursu, dla użytkowników, którzy chcą w nią inwestować, wzrasta bezpieczeństwo takiej decyzji. Nie muszą się oni martwić o gwałtowne spadki ani wzrosty.

Tether jako stablecoin może być wykorzystywana do zabezpieczania swoich transakcji i utrzymywania ich stałej wartości. Inne, mocno wahające się w cenie kryptowaluty można zamienić na Tether, utrzymując wartość np. do dolara. Co ważne, taka zamiana nie jest objęta obowiązkiem podatkowym.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Tether


Gdzie kupić Tether?

Tether możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Tether jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Tether można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs Tether (USDT)

Aktualny kurs Tether wynosi 3.92120195 PLN 0.03%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął USDT to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Tether, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę USDT mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 TRX/LUNA 0.2 LSK/DENT 0.3 HEX/CRO 0.5 DOGE/DOT 1 ADA/DASH 2 ADA/UMA 5 BNB/ZEC 10 CRO/DASH 7 ADA/XEC

Tether Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 2 Średnia: 4.5]