Tether (USDT) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja USDT

75 781 259 735 USD

Historyczne maksimum USDT

1.22 USD

logo kryptowaluty Tether Czym jest Tether?

Tether znajduje się na 4 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Tether (USDT) to kryptowaluta w odniesieniu do walut fiat, która jest emitowana przez Tether Limited Company.Wykorzystując technologię Blockchain, Tether pozwala użytkownikom przechowywać, wysyłać i odbierać cyfrowe tokeny powiązane z dolarami, euro i jenami*.*1USDT =/= 1USD - zgodnie z ToS (Terms-of-service) firmy Tether Limited Company - tokeny Tether nie są pieniędzmi, chociaż są wspierane przez walutę użytą do ich zakupu w momencie emisji.


Bezpieczeństwo inwestowania w stablecoiny na przykładzie Tether

Kryptowaluta Tether jest stabilną walutą (określaną też jako stablecoin). Co to znaczy? W najprostszym tłumaczeniu, nie jest ona podatna na wahania kursu, co sprawia, że jej zmienność cenowa jest minimalna.

Dzięki temu, że USDT nie zmienia drastycznie swojego kursu, dla użytkowników, którzy chcą w nią inwestować, wzrasta bezpieczeństwo takiej decyzji. Nie muszą się oni martwić o gwałtowne spadki ani wzrosty.

Tether jako stablecoin może być wykorzystywana do zabezpieczania swoich transakcji i utrzymywania ich stałej wartości. Inne, mocno wahające się w cenie kryptowaluty można zamienić na Tether, utrzymując wartość np. do dolara. Co ważne, taka zamiana nie jest objęta obowiązkiem podatkowym.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Tether


Gdzie kupić Tether?

Tether możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Tether jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!


Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Tether można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.


bitbay logo Bittrex

Tether można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kurs Tether (USDT)

Aktualny kurs Tether wynosi 4.49925102 PLN -0.17%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 245 538 956 771.92581177 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął USDT to 5.46669179 PLN

Tether Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]