Siacoin (SC) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja SC

254 565 817 USD

Historyczne maksimum SC

0.111708 USD

logo kryptowaluty Siacoin Czym jest Siacoin?

Siacoin znajduje się na 108 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Sia to pierwsza zdecentralizowana platforma pamięci masowej zabezpieczona technologią blockchain. Platforma pamięci masowej Sia wykorzystuje niewykorzystaną pojemność dysków twardych na całym świecie, aby stworzyć rynek przechowywania danych, który jest bardziej niezawodny i tańszy niż tradycyjni dostawcy usług przechowywania w chmurze.


Siacoin bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta Siacoin jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak SC są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Siacoin opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Siacoin. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w SC


Siacoin a Smart Contracty

SC jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Siacoin wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Czy kryptowalutę SC można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining SC. Do procesu kopania Siacoin, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Siacoin może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości SC. Kopanie Siacoin może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Siacoin


Gdzie kupić Siacoin?

Siacoin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Siacoin jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Siacoin (SC)

Aktualny kurs Siacoin wynosi 0.01769223 PLN 1.9%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 24 982 465.31017391 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął SC to 0.44670712 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Siacoin, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę SC mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 CRO/ZEC 0.2 HEX/OMI 0.3 USDT/USDC 0.5 USDT/UMA 1 BNB/DOGE 2 ETH/OMI 5 ZEC/OMI 10 BNB/DASH 9 BNB/CRO

Siacoin Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]