DeFi Chain (DFI) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja DFI

59 178 322 USD

Historyczne maksimum DFI

5.63 USD

logo kryptowaluty DeFi Chain Czym jest DeFi Chain?

DeFi Chain znajduje się na 99 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

DeFi Blockchain - wprowadzenie DeFi do Bitcoin.


DeFi Chain jest Open Source

DeFi Chain opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą DeFi Chain oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak DFI jest GitHub.


Koncepcja Proof of Stake w DeFi Chain

Kryptowaluta DeFi Chain opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy DFI oparte zostały na modelu Proof of Stake.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie DeFi Chain


Gdzie kupić DeFi Chain?

DeFi Chain możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs DeFi Chain (DFI)

Aktualny kurs DeFi Chain wynosi 0.27278633 PLN 2.21%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 13 028 187.37309043 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął DFI to 22.65159709 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak DeFi Chain, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę DFI mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 OMG/OMI 0.2 TRX/OMG 0.3 DASH/UMA 0.5 USDC/CRO 1 BAT/DENT 2 BTC/SHIB 5 SHIB/CRO 10 DOT/UMA 3 ETH/DOGE

DeFi Chain Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]