DeFi Chain (DFI) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja DFI

415 134 215 USD

Historyczne maksimum DFI

5.63 USD

logo kryptowaluty DeFi Chain Czym jest DeFi Chain?

DeFi Chain znajduje się na 99 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

DeFi Blockchain - wprowadzenie DeFi do Bitcoin.


DeFi Chain jest oparty na Open Source

Kryptowaluta DeFi Chain jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak DFI jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Stake w DeFi Chain

Kryptowaluta DeFi Chain opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy DFI oparte zostały na modelu Proof of Stake.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie DeFi Chain


Gdzie kupić DeFi Chain?

DeFi Chain możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

DeFi Chain można kupić na Bittrex.

  • Stworzona w 2014 roku
  • 440+ kryptowalut do wyboru
  • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs DeFi Chain (DFI)

Aktualny kurs DeFi Chain wynosi 3.37729685 PLN 1.19%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 10 823 372.29469536 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął DFI to 27.29262403 PLN

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 SOL/XLM 0.2 BTC/ETH 0.3 BTC/DOT 0.5 OMI/UMA 1 CRO/BAT 2 CRO/ZRX 5 SHIB/XEC 10 ZEC/UMA 3 BAT/LSK

DeFi Chain Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]