DeFi Chain (DFI) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja DFI

935 671 781 USD

Historyczne maksimum DFI

5.01 USD

logo kryptowaluty DeFi Chain Czym jest DeFi Chain?

DeFi Chain znajduje się na 99 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

DeFi Blockchain - wprowadzenie DeFi do Bitcoin.


DeFi Chain jest oparty na Open Source

Kryptowaluta DeFi Chain jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Stake

Kryptowaluta DeFi Chain opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy DFI oparte zostały na modelu Proof of Stake.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie DeFi Chain


Kurs DeFi Chain

Aktualny kurs DeFi Chain wynosi 9.95578547 PLN 1.34%

DeFi Chain Wykres


Gdzie kupić DeFi Chain?

DeFi Chain możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

DeFi Chain można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]