Celo (CELO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja CELO

Historyczne maksimum CELO

logo kryptowaluty Celo Czym jest Celo?

Celo znajduje się na 75 miejscu w rankingu kryptowalut.

Platforma do szybkich, bezpiecznych i stabilnych płatności cyfrowych na dowolny numer telefonu komórkowego za ułamek dzisiejszych kosztów.


Celo bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta Celo jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak CELO są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


CELO jako środek płatniczy

Kryptowaluta Celo może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą CELO możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz CELO przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie CELO jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Celo


Gdzie kupić Celo?

Celo możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Celo jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Celo (CELO)

Aktualny kurs Celo wynosi 3.31650748 PLN 3.96%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął CELO to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Celo, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę CELO mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BAT/ZRX 0.2 XRP/TRX 0.3 USDT/ADA 0.5 BNB/DOT 1 USDC/UMA 2 SOL/LUNA 5 DASH/ZEC 10 BTC/BNB 6 BNB/LSK

Celo Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]