Celo (CELO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja CELO

678 811 936 USD

Historyczne maksimum CELO

10.02 USD

logo kryptowaluty Celo Czym jest Celo?

Celo znajduje się na 75 miejscu w rankingu kryptowalut.

Platforma do szybkich, bezpiecznych i stabilnych płatności cyfrowych na dowolny numer telefonu komórkowego za ułamek dzisiejszych kosztów.


Celo kryptowaluta Open Source

Celo jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Celo.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy CELO, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


CELO jako środek płatniczy

Kryptowaluta Celo może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą CELO możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz CELO przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie CELO jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Celo


Gdzie kupić Celo?

Celo możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Celo jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!


bitbay logo Bittrex

Celo można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kurs Celo (CELO)

Aktualny kurs Celo wynosi 6.96177148 PLN 1.93%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 113 772 478.38846467 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął CELO to 45.13991892 PLN

Celo Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]