Nexo (NEXO) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja NEXO

987 545 215 USD

Historyczne maksimum NEXO

4.07 USD

logo kryptowaluty Nexo Czym jest Nexo?

Nexo znajduje się na 102 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 1970 roku

Nexo chce zbudować Pierwsze na świecie natychmiastowe kredyty w rachunku bieżącym w kryptowalutach. Powered by Credissimo - A Leading FinTech Group obsługujący miliony ludzi w całej Europie od ponad 10 lat.


Nexo jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Nexo jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

NEXO jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Nexo


Kurs Nexo

Aktualny kurs Nexo wynosi 6.91124695 PLN 6.38%

Nexo Wykres


Gdzie kupić Nexo?

Nexo możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]