Cosmos (ATOM) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ATOM

3 381 502 822 USD

Historyczne maksimum ATOM

44.55 USD

logo kryptowaluty Cosmos Czym jest Cosmos?

Cosmos znajduje się na 16 miejscu w rankingu kryptowalut.

Cosmos to zdecentralizowana sieć niezależnych, równoległych blockchainów, z których każdy jest zasilany przez algorytmy konsensusu BFT, takie jak konsensus Tendermint.Cosmos to ekosystem blockchainów, które mogą się skalować i współdziałać ze sobą.


Cosmos jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Cosmos jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak ATOM jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Cosmos


Gdzie kupić Cosmos?

Cosmos możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Cosmos jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!


bitbay logo Bittrex

Cosmos można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kurs Cosmos (ATOM)

Aktualny kurs Cosmos wynosi 51.7691174 PLN 2.94%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 1 740 748 405.4959445 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ATOM to 199.56748257 PLN

Cosmos Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]