IOST (IOST) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja IOST

139 348 522 USD

Historyczne maksimum IOST

0.136496 USD

logo kryptowaluty IOST Czym jest IOST?

IOST znajduje się na 142 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2018 roku

IOS (Internet of Services) oferuje solidną infrastrukturę dla dostawców usług online. Jego wysoki TPS, skalowalny i bezpieczny blockchain oraz ochrona prywatności zapewniają nieskończone możliwości dostawcom usług online w zakresie obsługi ich bazy klientów.


IOST jest oparty na Open Source

Kryptowaluta IOST jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak IOST jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


IOST - Smart Contracts

IOST jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie IOST


Gdzie kupić IOST?

IOST możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno IOST jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs IOST (IOST)

Aktualny kurs IOST wynosi 0.02614301 PLN -0.69%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 50 120 574.03839481 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął IOST to 0.54583141 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak IOST, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę IOST mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 XRP/LUNA 0.2 ADA/OMI 0.3 DASH/XEC 0.5 ADA/OMG 1 USDT/XLM 2 SHIB/OMG 5 ADA/BAT 10 HEX/SOL 9 USDC/OMI

IOST Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]