Solana (SOL) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja SOL

70 687 159 558 USD

Historyczne maksimum SOL

259.7 USD

logo kryptowaluty Solana Czym jest Solana?

Solana znajduje się na 8 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

Solana (SOL) to platforma blockchain, która ułatwia rozwój zdecentralizowanych aplikacji i usług. Została uruchomiona w 2017 roku przez zespół doświadczonych inżynierów i od tego czasu urosła do rangi jednego z najbardziej obiecujących startupów blockchain na rynku.

Solana ma zapewnić deweloperom narzędzia i zasoby, których potrzebują, aby łatwo budować i wdrażać zdecentralizowane aplikacje. Sieć posiada nowatorską technikę konsensusu, która umożliwia wykonanie tysięcy transakcji na sekundę, co czyni ją jedną z najszybszych platform blockchain na rynku.

SOL, natywny pieniądz Solany, ma za zadanie chronić sieć, motywować użytkowników do udziału w konsensusie i płacić opłaty za transakcje. SOL pozwala również użytkownikom zaangażować się w decyzje dotyczące zarządzania i pomóc określić kierunek ekosystemu Solana.

Skalowalność jest jedną z podstawowych cech Solany. Platforma wykorzystuje architekturę sharding, która umożliwia przetwarzanie dużej ilości transakcji, co czyni ją odpowiednią platformą do rozwoju zdecentralizowanych aplikacji, które wymagają wysokiego tempa transakcji, takich jak gry i usługi finansowe.

Solana jest jednym z najbardziej intrygujących projektów blockchain na dzisiejszym rynku, z rosnącą społecznością deweloperów, zwolenników i inwestorów. Platforma jest również wspierana przez dobrze finansowany zespół rozwojowy, który niestrudzenie pracuje nad rozszerzeniem ekosystemu Solana i uczynieniem go bardziej dostępnym dla deweloperów i konsumentów.


Solana jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Solana jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak SOL jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Solana


Gdzie kupić Solana?

Solana możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Solana jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Solana (SOL)

Aktualny kurs Solana wynosi 637.8331532 PLN 1.68%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 11 664 370 847.07066727 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął SOL to 1 045.32400316 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Solana, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę SOL mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BTC/USDC 0.2 ETH/HEX 0.3 DOGE/UMA 0.5 ADA/ZEC 1 SHIB/CRO 2 USDT/OMI 5 XRP/DOGE 10 SHIB/LUNA 5 LUNA/ZRX

Solana Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 3 Średnia: 5]