Solana (SOL) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja SOL

42 911 119 536 USD

Historyczne maksimum SOL

213.85 USD

logo kryptowaluty Solana Czym jest Solana?

Solana znajduje się na 8 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

Założona przez byłych inżynierów Qualcomm, Intel i Dropbox pod koniec 2017 roku, Solana jest jednołańcuchowym, proof-of-Stake protokołem, którego celem jest zapewnienie skalowalności bez poświęcania decentralizacji lub bezpieczeństwa.Core do rozwiązania skalowania Solany jest zdecentralizowany zegar zatytułowany Proof-of-History (PoH), zbudowany w celu rozwiązania problemu czasu w sieciach rozproszonych, w których nie ma jednego, zaufanego, źródła czasu. Poprzez użycie funkcji opóźniających (Verifiable Delay Functions), PoH pozwala każdemu węzłowi na lokalne generowanie znaczników czasu za pomocą obliczeń SHA256. Eliminuje to potrzebę transmisji znaczników czasu w całej sieci, poprawiając ogólną wydajność sieci.Misją Solany jest wspieranie wszystkich aplikacji blockchain o wysokim wzroście i wysokiej częstotliwości, a także demokratyzacja światowych systemów finansowych.


Solana jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Solana jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Solana


Kurs Solana

Aktualny kurs Solana wynosi 614.79715682 PLN -0.81%

Solana Wykres


Gdzie kupić Solana?

Solana możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Solana jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]