Bitcoin Cash ABC (BCHA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BCHA

Historyczne maksimum BCHA

logo kryptowaluty Bitcoin Cash ABC Czym jest Bitcoin Cash ABC?

Bitcoin Cash ABC znajduje się na 101 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

15 listopada blockchain Bitcoin Cash (BCH) podzielił się na dwa łańcuchy. Aby odróżnić te dwa łańcuchy, każdy z nich otrzymał tymczasową nazwę od giełd: Bitcoin Cash ABC (BCHA) i Bitcoin Cash Node (BCHN).Kiedy dochodzi do podziału łańcucha, jeden łańcuch będzie zazwyczaj trzymał się oryginalnej nazwy kryptowaluty i tickera, podczas gdy drugi łańcuch stanie się oddzielną kryptowalutą z nowym brandingiem. W tym przypadku, BCHN trzymał się nazwy BCH i ticker.


Bitcoin Cash ABC kryptowaluta Open Source

Bitcoin Cash ABC jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Bitcoin Cash ABC.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy BCHA, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Bitcoin Cash ABC opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Bitcoin Cash ABC. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w BCHA


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin Cash ABC


Gdzie kupić Bitcoin Cash ABC?

Bitcoin Cash ABC możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Bitcoin Cash ABC (BCHA)

Aktualny kurs Bitcoin Cash ABC wynosi , a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął BCHA to

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BNB/BAT 0.2 LUNA/CRO 0.3 USDC/XEC 0.5 BTC/XLM 1 HEX/LSK 2 BTC/OMG 5 DASH/OMG 10 DASH/ZRX 3 USDT/XEC

Bitcoin Cash ABC Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]