Bitcoin Cash ABC (BCHA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BCHA

Historyczne maksimum BCHA

logo kryptowaluty Bitcoin Cash ABC Czym jest Bitcoin Cash ABC?

Bitcoin Cash ABC znajduje się na 101 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

15 listopada blockchain Bitcoin Cash (BCH) podzielił się na dwa łańcuchy. Aby odróżnić te dwa łańcuchy, każdy z nich otrzymał tymczasową nazwę od giełd: Bitcoin Cash ABC (BCHA) i Bitcoin Cash Node (BCHN).Kiedy dochodzi do podziału łańcucha, jeden łańcuch będzie zazwyczaj trzymał się oryginalnej nazwy kryptowaluty i tickera, podczas gdy drugi łańcuch stanie się oddzielną kryptowalutą z nowym brandingiem. W tym przypadku, BCHN trzymał się nazwy BCH i ticker.


Bitcoin Cash ABC bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta Bitcoin Cash ABC jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak BCHA są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Bitcoin Cash ABC opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Bitcoin Cash ABC. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w BCHA


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin Cash ABC


Gdzie kupić Bitcoin Cash ABC?

Bitcoin Cash ABC możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Bitcoin Cash ABC (BCHA)

Aktualny kurs Bitcoin Cash ABC wynosi , a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął BCHA to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Bitcoin Cash ABC, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę BCHA mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 OMG/OMI 0.2 SHIB/XEC 0.3 DOGE/UMA 0.5 USDT/DOGE 1 SHIB/DASH 2 USDC/LSK 5 ADA/DOT 10 LUNA/ZRX 8 DOT/LUNA

Bitcoin Cash ABC Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]