Telcoin (TEL) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja TEL

274 688 109 USD

Historyczne maksimum TEL

0.06473 USD

logo kryptowaluty Telcoin Czym jest Telcoin?

Telcoin znajduje się na 100 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Telcoin to nowa kryptowaluta oparta na blockchainie Ethereum, która będzie dystrybuowana i akceptowana przez operatorów telekomunikacyjnych, dzięki czemu będzie dostępna dla miliardów użytkowników na całym świecie bez dodatkowej rejestracji, jedynie za pomocą telefonu komórkowego.


Telcoin jest Open Source

Telcoin opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Telcoin oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak TEL jest GitHub.


Telcoin - Smart Contracts

TEL jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Telcoin


Gdzie kupić Telcoin?

Telcoin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Telcoin (TEL)

Aktualny kurs Telcoin wynosi 0.01254588 PLN 1.22%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 3 512 266.53214 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął TEL to 0.26060583 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Telcoin, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę TEL mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ZRX/OMG 0.2 BTC/DASH 0.3 HEX/XEC 0.5 USDC/OMG 1 CRO/DASH 2 USDC/OMI 5 DOGE/USDC 10 ETH/ZRX 0 LUNA/LSK

Telcoin Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]