Waves (WAVES) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja WAVES

3 073 464 115 USD

Historyczne maksimum WAVES

43.95 USD

logo kryptowaluty Waves Czym jest Waves?

Waves znajduje się na 54 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Waves to otwarty protokół blockchain i zestaw narzędzi programistycznych dla aplikacji Web 3.0 i zdecentralizowanych rozwiązań, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa, niezawodności i szybkości systemów IT. Umożliwia każdemu tworzenie własnych aplikacji, sprzyjając masowej adopcji blockchain.


Waves jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Waves jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Stake

Kryptowaluta Waves opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy WAVES oparte zostały na modelu Proof of Stake.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Waves


Kurs Waves

Aktualny kurs Waves wynosi 114.2477405 PLN 3.92%

Waves Wykres


Gdzie kupić Waves?

Waves możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

Waves można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno Waves jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]