Waves (WAVES) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja WAVES

Historyczne maksimum WAVES

logo kryptowaluty Waves Czym jest Waves?

Waves znajduje się na 54 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2016 roku

Waves to otwarty protokół blockchain i zestaw narzędzi programistycznych dla aplikacji Web 3.0 i zdecentralizowanych rozwiązań, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa, niezawodności i szybkości systemów IT. Umożliwia każdemu tworzenie własnych aplikacji, sprzyjając masowej adopcji blockchain.


Waves jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Waves jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak WAVES jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Stake w Waves

Kryptowaluta Waves opiera się na koncepcji "Proof of Stake" (PoS), czyli na jednym z dwóch najpopularniejszych modeli osiągania konsensusu w sieciach opartych na blockchain. Od modelu Proof of Work ten model różni się tym, że do jego wykorzystania nie potrzeba dużych mocy obliczeniowych. Polega on na tym, że nowy blok w systemie jest tworzony na podstawie jasno sprecyzowanych atrybutów, takich jak na przykład ilość posiadanych monet czy ich wiek.

Dużą zaletą tego modelu jest mała ilość energii elektrycznej zużywanej w ramach generowania nowych bloków, co minimalizuje negatywny wpływ wydobywania kryptowaluty na środowisko, a także wysoka odporność na tzw. ataki 51%. Wiodące kryptowaluty, takiej jak LISK, czy WAVES oparte zostały na modelu Proof of Stake.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Waves


Gdzie kupić Waves?

Waves możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Waves jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Waves (WAVES)

Aktualny kurs Waves wynosi 9.86211745 PLN 2.95%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął WAVES to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Waves, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę WAVES mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/XRP 0.2 USDT/ADA 0.3 BNB/ZEC 0.5 BTC/SOL 1 BAT/UMA 2 SHIB/UMA 5 ADA/OMG 10 BTC/SOL 8 BAT/ZRX

Waves Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]