Amp (AMP) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja AMP

481 051 67 USD

Historyczne maksimum AMP

1.1554 USD

logo kryptowaluty Amp Czym jest Amp?

Amp znajduje się na 134 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Amptoken oferuje rozwiązania oparte na blockchain Attention Economy, pozwalające na bezpośrednią i niezależną od platformy monetyzację oryginalnych treści zamieszczanych w dowolnym miejscu w sieci.


Amp jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Amp jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Amp


Kurs Amp

Aktualny kurs Amp wynosi 0.18776934 PLN -0.47%

Amp Wykres


Gdzie kupić Amp?

Amp możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

Amp można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]