VeChain (VET) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja VET

1 992 110 365 USD

Historyczne maksimum VET

0.274354 USD

logo kryptowaluty VeChain Czym jest VeChain?

VeChain znajduje się na 27 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

VeChain jest wiodącą na świecie platformą blockchain oferującą Blockchain-as-a-Service dla przedsiębiorstw w zakresie produktów i informacji. Wykorzystując technologię blockchain, VeChain dąży do zbudowania wolnego od zaufania i rozproszonego ekosystemu biznesowego, który jest samobieżny i skalowalny.


VeChain kryptowaluta Open Source

VeChain jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz VeChain.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy VET, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


VeChain a Smart Contracty

VET jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt VeChain wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie VeChain


Gdzie kupić VeChain?

VeChain możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno VeChain jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!


bitbay logo Bittrex

VeChain można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


Kurs VeChain (VET)

Aktualny kurs VeChain wynosi 0.13885574 PLN -4.18%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 571 711 849.26500797 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął VET to 1.22992239 PLN

VeChain Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]