VeChain (VET) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja VET

7 509 477 242 USD

Historyczne maksimum VET

0.274354 USD

logo kryptowaluty VeChain Czym jest VeChain?

VeChain znajduje się na 27 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

VeChain jest wiodącą na świecie platformą blockchain oferującą Blockchain-as-a-Service dla przedsiębiorstw w zakresie produktów i informacji. Wykorzystując technologię blockchain, VeChain dąży do zbudowania wolnego od zaufania i rozproszonego ekosystemu biznesowego, który jest samobieżny i skalowalny.


VeChain jest oparty na Open Source

Kryptowaluta VeChain jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

VET jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie VeChain


Kurs VeChain

Aktualny kurs VeChain wynosi 0.45761666 PLN -2.57%

VeChain Wykres


Gdzie kupić VeChain?

VeChain możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

VeChain można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno VeChain jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]