VeChain (VET) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja VET

2 678 695 512 USD

Historyczne maksimum VET

9.55 USD

logo kryptowaluty VeChain Czym jest VeChain?

VeChain znajduje się na 27 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

VeChain jest wiodącą na świecie platformą blockchain oferującą Blockchain-as-a-Service dla przedsiębiorstw w zakresie produktów i informacji. Wykorzystując technologię blockchain, VeChain dąży do zbudowania wolnego od zaufania i rozproszonego ekosystemu biznesowego, który jest samobieżny i skalowalny.


VeChain kryptowaluta Open Source

VeChain jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz VeChain.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy VET, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


VeChain a Smart Contracty

VET jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt VeChain wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie VeChain


Gdzie kupić VeChain?

VeChain możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno VeChain jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs VeChain (VET)

Aktualny kurs VeChain wynosi 0.14442234 PLN 2.74%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 232 642 022.4953045 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął VET to 37.45698886 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak VeChain, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę VET mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 TRX/XEC 0.2 BNB/XEC 0.3 DOGE/ZRX 0.5 USDT/ZEC 1 USDC/XLM 2 TRX/LSK 5 ZEC/OMI 10 DOT/XEC 7 XRP/OMI

VeChain Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]