Aave (LEND) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja LEND

Historyczne maksimum LEND

logo kryptowaluty Aave Czym jest Aave?

Aave znajduje się na 84 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Zdecentralizowane udzielanie pożyczek w sieci Ethereum - Lending Ethereum


Aave kryptowaluta Open Source

Aave jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Aave.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy LEND, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Aave a Smart Contracty

LEND jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Aave wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Aave


Gdzie kupić Aave?

Aave możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Aave (LEND)

Aktualny kurs Aave wynosi 2.78179111 PLN -1.03%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął LEND to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Aave, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę LEND mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 XRP/SHIB 0.2 CRO/ZRX 0.3 TRX/XEC 0.5 DOGE/USDC 1 SHIB/BAT 2 BTC/DENT 5 LUNA/LSK 10 ETH/TRX 1 DOGE/UMA

Aave Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]