Aave (LEND) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja LEND

Historyczne maksimum LEND

logo kryptowaluty Aave Czym jest Aave?

Aave znajduje się na 84 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Zdecentralizowane udzielanie pożyczek w sieci Ethereum - Lending Ethereum


Aave bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta Aave jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak LEND są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


Aave a Smart Contracty

LEND jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Aave wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Aave


Gdzie kupić Aave?

Aave możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kurs Aave (LEND)

Aktualny kurs Aave wynosi 4.10379177 PLN 4.02%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął LEND to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Aave, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę LEND mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 TRX/BAT 0.2 ETH/OMI 0.3 ADA/BNB 0.5 LUNA/OMI 1 DOGE/LSK 2 ETH/TRX 5 USDC/SHIB 10 BTC/ZEC 10 BTC/LSK

Aave Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]