UMA (UMA) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja UMA

651 095 769 USD

Historyczne maksimum UMA

43.72 USD

logo kryptowaluty UMA Czym jest UMA?

UMA znajduje się na 121 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 1970 roku

UMA jest zdecentralizowaną platformą kontraktów finansowych zbudowaną w celu umożliwienia powszechnego dostępu do rynku.


UMA jest oparty na Open Source

Kryptowaluta UMA jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie UMA


Kurs UMA

Aktualny kurs UMA wynosi 45.59953194 PLN 12.03%

UMA Wykres


Gdzie kupić UMA?

UMA możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

UMA można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno UMA jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]