USD Coin (USDC) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja USDC

33 691 434 479 USD

Historyczne maksimum USDC

1.91 USD

logo kryptowaluty USD Coin Czym jest USD Coin?

USD Coin znajduje się na 10 miejscu w rankingu kryptowalut.

USD Coin (USDC) to stablecoin, który jest powiązany z wartością dolara amerykańskiego. Stablecoiny to rodzaj kryptowaluty, która ma na celu utrzymanie stabilnej wartości w stosunku do określonego aktywa lub grupy aktywów. W przypadku USDC, jego wartość ma pozostać stabilna i ściśle odpowiadać wartości dolara amerykańskiego.

USDC jest emitowany przez konsorcjum CENTRE, które jest wspólnym przedsięwzięciem Circle, amerykańskiej firmy zajmującej się technologiami finansowymi, oraz Coinbase, głównej amerykańskiej giełdy kryptowalut. USDC jest emitowany na blockchainie Ethereum i jest w pełni wspierany przez dolary amerykańskie przechowywane w rezerwie. Oznacza to, że na każdy USDC w obiegu przypada odpowiadający mu dolar amerykański przechowywany w rezerwie.

USDC został zaprojektowany jako wygodny i bezpieczny sposób przechowywania i przekazywania dolarów amerykańskich na blockchainie Ethereum. Może być używany przez osoby prywatne i instytucje do szybkiego i bezpiecznego wysyłania i otrzymywania płatności, bez potrzeby pośredników. Można nim również handlować na giełdach kryptowalut, umożliwiając użytkownikom kupno i sprzedaż USDC za inne kryptowaluty lub waluty fiat.

USDC jest obsługiwany przez rosnącą liczbę portfeli i platform wymiany, w tym Coinbase, Circle i Binance. Jest również używany przez rosnącą liczbę zdecentralizowanych aplikacji finansowych (DeFi), które są zbudowane na blockchainie Ethereum i wykorzystują USDC jako stabilne i bezpieczne źródło wartości.


Bezpieczeństwo inwestowania w stablecoiny na przykładzie USD Coin

Kryptowaluta USD Coin jest stabilną walutą (określaną też jako stablecoin). Co to znaczy? W najprostszym tłumaczeniu, nie jest ona podatna na wahania kursu, co sprawia, że jej zmienność cenowa jest minimalna.

Dzięki temu, że USDC nie zmienia drastycznie swojego kursu, dla użytkowników, którzy chcą w nią inwestować, wzrasta bezpieczeństwo takiej decyzji. Nie muszą się oni martwić o gwałtowne spadki ani wzrosty.

USD Coin jako stablecoin może być wykorzystywana do zabezpieczania swoich transakcji i utrzymywania ich stałej wartości. Inne, mocno wahające się w cenie kryptowaluty można zamienić na USD Coin, utrzymując wartość np. do dolara. Co ważne, taka zamiana nie jest objęta obowiązkiem podatkowym.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie USD Coin


Gdzie kupić USD Coin?

USD Coin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno USD Coin jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

USD Coin można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs USD Coin (USDC)

Aktualny kurs USD Coin wynosi 4.0288953 PLN 0.02%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 21 335 322 362.52158356 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął USDC to 7.67254226 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak USD Coin, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę USDC mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 SOL/BAT 0.2 BTC/ZRX 0.3 BNB/ZRX 0.5 XLM/ZRX 1 HEX/LUNA 2 DENT/OMI 5 BTC/DOGE 10 TRX/OMI 9 DOGE/CRO

USD Coin Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 4]