USD Coin (USDC) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja USDC

55 587 540 324 USD

Historyczne maksimum USDC

1.91 USD

logo kryptowaluty USD Coin Czym jest USD Coin?

USD Coin znajduje się na 10 miejscu w rankingu kryptowalut.

Prawdziwa interoperacyjność finansowa wymaga stabilnego cenowo środka wymiany wartości. Technologia CENTRE dla stablecoinów opartych na fiatach przynosi stabilność kryptowalutom. Początkowe wdrożenie to USD//Coin (USDC), token ERC-20 tworzący możliwości w płatnościach, pożyczkach, inwestowaniu, handlu i finansowaniu handlu - a ekosystem będzie się rozrastał w miarę dodawania innych tokenów waluty fiat.W miarę jak coraz więcej towarów i usług będzie tokenizowanych, platformy inteligentnych kontraktów staną się podstawowymi blokami wymiany wartości. CENTRE's open-source i przejrzysty framework stablecoin pozwala fiat do interakcji z inteligentnymi kontraktami, dając programistom realny sposób na wykorzystanie rzeczywistych walut w aplikacjach blockchain.CENTRE stablecoins są emitowane przez regulowane i licencjonowane instytucje finansowe, które utrzymują pełne rezerwy równoważnej waluty fiat. Emitenci są zobowiązani do regularnego raportowania stanu posiadania rezerw USD, a informacje te będą udostępniane na żądanie.


Bezpieczeństwo inwestowania w stablecoiny na przykładzie USD Coin

Kryptowaluta USD Coin jest stabilną walutą (określaną też jako stablecoin). Co to znaczy? W najprostszym tłumaczeniu, nie jest ona podatna na wahania kursu, co sprawia, że jej zmienność cenowa jest minimalna.

Dzięki temu, że USDC nie zmienia drastycznie swojego kursu, dla użytkowników, którzy chcą w nią inwestować, wzrasta bezpieczeństwo takiej decyzji. Nie muszą się oni martwić o gwałtowne spadki ani wzrosty.

USD Coin jako stablecoin może być wykorzystywana do zabezpieczania swoich transakcji i utrzymywania ich stałej wartości. Inne, mocno wahające się w cenie kryptowaluty można zamienić na USD Coin, utrzymując wartość np. do dolara. Co ważne, taka zamiana nie jest objęta obowiązkiem podatkowym.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie USD Coin


Gdzie kupić USD Coin?

USD Coin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno USD Coin jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

USD Coin można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

USD Coin można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs USD Coin (USDC)

Aktualny kurs USD Coin wynosi 4.95567454 PLN 0.19%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 11 410 673 903.48102188 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął USDC to 9.43959729 PLN

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BTC/DOT 0.2 XLM/SHIB 0.3 ADA/XRP 0.5 BTC/USDC 1 BTC/OMI 2 LUNA/XEC 5 BTC/OMI 10 BNB/DASH 3 BTC/TRX

USD Coin Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 4]