Holo (HOT) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja HOT

1 607 089 051 USD

Historyczne maksimum HOT

0.031092 USD

logo kryptowaluty Holo Czym jest Holo?

Holo znajduje się na 71 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 1970 roku

Holochain jest silnikiem integralności danych dla aplikacji rozproszonych. Wykorzystuje walidację DHT (Distributed Hash Table), gdzie każdy użytkownik ma swój własny łańcuch. Transakcja jest podpisywana i kontrasygnowana na łańcuchu każdej ze stron, a następnie informacje te są publikowane we wspólnej tabeli Distributed Hash Table.


Holo jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Holo jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Smart Contracts

HOT jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Holo


Kurs Holo

Aktualny kurs Holo wynosi 0.03647546 PLN 0.62%

Holo Wykres


Gdzie kupić Holo?

Holo możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Holo jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]