Bitcoin Diamond (BCD) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BCD

19 386 869 USD

Historyczne maksimum BCD

104.84 USD

logo kryptowaluty Bitcoin Diamond Czym jest Bitcoin Diamond?

Bitcoin Diamond znajduje się na 215 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Bitcoin Diamond (BCD) jest widelec Bitcoin, który występuje na określonej wysokości bloku 495866 i tam z nowym łańcuchem BCD zostanie wygenerowany.Bitcoin Diamond ma być "lepszy Bitcoin", z silniejszym naciskiem na prywatność i niższe opłaty.


Bitcoin Diamond kryptowaluta Open Source

Bitcoin Diamond jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Bitcoin Diamond.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy BCD, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Bitcoin Diamond opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Bitcoin Diamond. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w BCD


Czy kryptowalutę BCD można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining BCD. Do procesu kopania Bitcoin Diamond, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Bitcoin Diamond może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości BCD. Kopanie Bitcoin Diamond może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin Diamond


Gdzie kupić Bitcoin Diamond?

Bitcoin Diamond możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Bitcoin Diamond jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Bitcoin Diamond (BCD)

Aktualny kurs Bitcoin Diamond wynosi 0.41835113 PLN 0.11%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 112 610.48854129 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął BCD to 421.97416465 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Bitcoin Diamond, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę BCD mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 XLM/LSK 0.2 SOL/BAT 0.3 ETH/SOL 0.5 SOL/XLM 1 XRP/DOT 2 BTC/DOGE 5 DOT/ZRX 10 LUNA/ZEC 8 SOL/UMA

Bitcoin Diamond Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]