Compound (COMP) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja COMP

982 933 523 USD

Historyczne maksimum COMP

913.49 USD

logo kryptowaluty Compound Czym jest Compound?

Compound znajduje się na 86 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

Stworzony przez Compound Finance Team, Compound Governance Token (COMP) lub (czasami słownie Compound Coin) będzie kluczową aplikacją, która zastąpi administrację Protokołu Pożyczkowego Compound poprzez zarządzanie społecznością. Ostatecznie użytkownicy platformy pożyczkowej Compound otrzymają prawo do sugerowania, debatowania i wprowadzania zmian w Compound - bez konieczności polegania na naszym zespole.


Compound jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Compound jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Compound


Kurs Compound

Aktualny kurs Compound wynosi 1 205.00688016 PLN 1.05%

Compound Wykres


Gdzie kupić Compound?

Compound możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo BitBay

Compound można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - BitBay. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.


bitbay logo Bittrex

Compound można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno Compound jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]