HEX (HEX) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja HEX

90 918 393 936 USD

Historyczne maksimum HEX

0.511065 USD

logo kryptowaluty HEX Czym jest HEX?

HEX znajduje się na 3 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2019 roku i stworzył go Richard Heart

HEX to token ERC20 zaprojektowany i uruchomiony przez Richarda Heart w dniu 2 grudnia 2019 r. w sieci Ethereum. HEX został zaprojektowany jako magazyn wartości, aby zastąpić Certificate of Deposit jako blockchainowy odpowiednik tego produktu finansowego używanego na tradycyjnych rynkach finansowych. HEX ma również na celu wykorzystanie powstającego ekosystemu DeFi (Decentralised Finance) w kryptowalutach w ramach sieci Ethereum. HEX wykorzystuje sieć Ethereum do warstwy transakcyjnej (wysyłanie i odbieranie tokenów HEX, a także interakcja z inteligentnym kontraktem HEX), podczas gdy kod konsensusu i mechanizm stakingowy jest zawarty w inteligentnym kontrakcie HEX.HEX pozwala użytkownikowi na stawianie swoich monet HEX na udział w nowej emisji monet HEX lub inflacji, i zawiera funkcje zaprojektowane tak, aby zachęcać do zachowań, które zachęcają do wzrostu ceny, i zniechęcać do zachowań, które zachęcają do szkodzenia cenie. Inteligentny kontrakt HEX karze stakerów za wczesne zakończenie ich stawki i nagradza ich za stakowanie większych ilości HEX przez dłuższy okres.HEX jest dystrybuowany do posiadaczy Bitcoin za pomocą migawki zestawu Bitcoin UTXO, który wystąpił w dniu 2 grudnia 2019 r. na wysokości bloku 606227. Dystrybucja HEX do posiadaczy Bitcoin wynosi 10,000 HEX na 1 BTC. Posiadacze Bitcoin są w stanie żądać HEX tylko w pierwszym roku od uruchomienia. W tym okresie HEX można również uzyskać w zamian za ETH poprzez interakcję z inteligentnym kontraktem HEX. Pod koniec pierwszego roku uruchomienia, wszystkie monety HEX, które nie zostały zgłoszone przez posiadaczy Bitcoin, są dystrybuowane do pozostałych użytkowników HEX, którzy mają aktywne stawki.


Smart Contracts

HEX jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie HEX


Kurs HEX

Aktualny kurs HEX wynosi 1.24444718 PLN 17.08%

HEX Wykres


Gdzie kupić HEX?

HEX możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]