Ravencoin (RVN) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja RVN

429 097 403 USD

Historyczne maksimum RVN

0.284895 USD

logo kryptowaluty Ravencoin Czym jest Ravencoin?

Ravencoin znajduje się na 103 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2018 roku

Ravencoin to cyfrowa sieć peer to peer, która ma na celu wdrożenie specyficznego dla danego przypadku użycia blockchaina, zaprojektowanego do efektywnej obsługi jednej konkretnej funkcji: transferu aktywów z jednej strony do drugiej. Zbudowany na rozwidleniu kodu Bitcoin, Ravencoin został uruchomiony 3 stycznia 2018 roku i jest prawdziwie otwartym projektem źródłowym (bez ICO lub masternodes). Skupia się na budowaniu użytecznej technologii, z silną i rosnącą społecznością.


Ravencoin jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Ravencoin jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak RVN jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Ravencoin opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Ravencoin. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w RVN


RVN jako środek płatniczy

Kryptowaluta Ravencoin może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą RVN możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz RVN przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie RVN jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Ravencoin - Smart Contracts

RVN jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Czy RVN można kopać?

Tak, bez problemu możesz rozpocząć proces wydobywania RVN. Jednakże, aby przystąpić do kopania Ravencoin, konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Kluczowa jest posiadanie wydajnego sprzętu, który dysponuje wystarczającą mocą obliczeniową. W trakcie kopania kryptowalut, twój sprzęt wykonuje skomplikowane obliczenia matematyczne, jednocześnie uczestnicząc jako węzeł w globalnej sieci kryptowalutowej.

Kopanie Ravencoin może być opłacalne, ponieważ otrzymujesz wynagrodzenie w postaci określonej ilości RVN za każdy okres, w którym twój komputer wydobywa tę kryptowalutę. Rentowność kopania zależy jednak od kosztów prądu oraz poziomu trudności kopania. Zanim zdecydujesz się na zakup sprzętu do kopania, warto skorzystać z dostępnych kalkulatorów online i obliczyć opłacalność danej waluty.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Ravencoin


Gdzie kupić Ravencoin?

Ravencoin możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Ravencoin jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Ravencoin (RVN)

Aktualny kurs Ravencoin wynosi 0.12119813 PLN 3.54%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 36 275 261.02775794 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął RVN to 1.11721776 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Ravencoin, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę RVN mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BNB/DOT 0.2 USDC/XEC 0.3 ZEC/XEC 0.5 HEX/ZRX 1 BNB/DENT 2 SOL/DOGE 5 BTC/BAT 10 DOGE/LSK 0 DASH/OMI

Ravencoin Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]