Storj (STORJ) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja STORJ

Historyczne maksimum STORJ

logo kryptowaluty Storj Czym jest Storj?

Storj znajduje się na 132 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2015 roku

Rozproszony, szyfrowany i błyskawicznie działający obiektowy magazyn danych, gdzie tylko Ty masz dostęp do swoich danych.


Storj jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Storj jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak STORJ jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Storj - Smart Contracts

STORJ jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Storj


Gdzie kupić Storj?

Storj możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Storj jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Storj (STORJ)

Aktualny kurs Storj wynosi 2.18464339 PLN -1.79%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi . Najwyższą cenę, którą osiągnął STORJ to

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Storj, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę STORJ mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ETH/DOT 0.2 ETH/XRP 0.3 SOL/BAT 0.5 HEX/BNB 1 LUNA/XEC 2 HEX/SOL 5 ADA/DOGE 10 SHIB/UMA 10 BTC/USDC

Storj Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]