Zilliqa (ZIL) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ZIL

1 062 107 624 USD

Historyczne maksimum ZIL

0.260239 USD

logo kryptowaluty Zilliqa Czym jest Zilliqa?

Zilliqa znajduje się na 90 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Zilliqa będzie pierwszą na świecie publiczną platformą blockchain o wysokiej przepustowości - zaprojektowaną do skalowania do tysięcy transakcji na sekundę.Zilliqa przenosi teorię shardingu do praktyki dzięki nowatorskiemu protokołowi, który zwiększa szybkość transakcji w miarę rozszerzania sieci. Platforma jest dostosowana do umożliwienia bezpiecznych, zdecentralizowanych aplikacji opartych na danych, zaprojektowanych w celu spełnienia wymagań skalowania uczenia maszynowego i algorytmów finansowych. Zilliqa jest w fazie badań i rozwoju od dwóch lat, i zasilił kilka przełomowych wdrożeń komercyjnych.Mainnet jest uruchomiony, wymiana tokenów nastąpi w Q1 2019.


Zilliqa jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Zilliqa jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Zilliqa opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Zilliqa. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia.


Smart Contracts

ZIL jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Zilliqa


Kurs Zilliqa

Aktualny kurs Zilliqa wynosi 0.36483747 PLN 0.43%

Zilliqa Wykres


Gdzie kupić Zilliqa?

Zilliqa możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

Zilliqa można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno Zilliqa jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 2 Średnia: 4.5]