Zilliqa (ZIL) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja ZIL

410 456 499 USD

Historyczne maksimum ZIL

0.260239 USD

logo kryptowaluty Zilliqa Czym jest Zilliqa?

Zilliqa znajduje się na 90 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Zilliqa będzie pierwszą na świecie publiczną platformą blockchain o wysokiej przepustowości - zaprojektowaną do skalowania do tysięcy transakcji na sekundę.Zilliqa przenosi teorię shardingu do praktyki dzięki nowatorskiemu protokołowi, który zwiększa szybkość transakcji w miarę rozszerzania sieci. Platforma jest dostosowana do umożliwienia bezpiecznych, zdecentralizowanych aplikacji opartych na danych, zaprojektowanych w celu spełnienia wymagań skalowania uczenia maszynowego i algorytmów finansowych. Zilliqa jest w fazie badań i rozwoju od dwóch lat, i zasilił kilka przełomowych wdrożeń komercyjnych.Mainnet jest uruchomiony, wymiana tokenów nastąpi w Q1 2019.


Zilliqa jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Zilliqa jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source, takich jak ZIL jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Zilliqa opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Zilliqa. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w ZIL


Zilliqa - Smart Contracts

ZIL jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Zilliqa


Gdzie kupić Zilliqa?

Zilliqa możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Zilliqa jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Zilliqa (ZIL)

Aktualny kurs Zilliqa wynosi 0.0948543 PLN 2.54%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 166 839 984.56137577 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął ZIL to 1.04476265 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Zilliqa, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę ZIL mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/USDT 0.2 BTC/SHIB 0.3 ETH/BAT 0.5 ADA/ZRX 1 USDT/UMA 2 BTC/ZRX 5 DOT/DASH 10 LUNA/BAT 4 DENT/OMI

Zilliqa Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 2 Średnia: 4.5]