Synthetix Network Token (SNX) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja SNX

1 085 572 386 USD

Historyczne maksimum SNX

28.86 USD

logo kryptowaluty Synthetix Network Token Czym jest Synthetix Network Token?

Synthetix Network Token znajduje się na 81 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2018 roku

Token Synthetix Network będzie zdecentralizowaną siecią płatniczą, w której użytkownicy dokonują transakcji bezpośrednio w kryptowalucie aprice-stable. Ci, którzy używają stablecoin płacą opłaty tym, którzy zabezpieczają sieć, rekompensując im ryzyko związane z zapewnieniem zabezpieczenia i stabilności. Dostawcy zabezpieczeń kontrolują podaż pieniądza, a opłaty są rozdzielane proporcjonalnie do wydajności stabilizacyjnej każdej osoby. W ten sposób token Synthetix Network nagradza dostawców stabilności i obciąża tych, którzy jej wymagają.


Synthetix Network Token jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Synthetix Network Token jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


SNX jako środek płatniczy

Kryptowaluta Synthetix Network Token może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą SNX możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz SNX przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie SNX jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Smart Contracts

SNX jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania umowy. Dużą zaletą smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt wykonuje się automatycznie po zaistnieniu wcześniej wskazanych warunków, bez ingerencji człowieka. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymagania stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle trudne do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji ponad podziałami geograficznymi oraz bez konieczności korzystania z usług pośredników.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Synthetix Network Token


Kurs Synthetix Network Token

Aktualny kurs Synthetix Network Token wynosi 37.05225434 PLN 0.61%

Synthetix Network Token Wykres


Gdzie kupić Synthetix Network Token?

Synthetix Network Token możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Bittrex

Synthetix Network Token można kupić na Bittrex. Jest to jedna ze starszych giełd, założona w 2014 roku. Posiadają oraz ponad 190 innych kryptowalut.


bitbay logo Binance

Kupno Synthetix Network Token jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]