Bitcoin Gold (BTG) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BTG

1 192 621 272 USD

Historyczne maksimum BTG

539.72 USD

logo kryptowaluty Bitcoin Gold Czym jest Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold znajduje się na 92 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Bitcoin Gold jest kryptowalutą podstawioną na podstawach Bitcoina i jest wydobywana na procesorze graficznym ogólnego przeznaczenia zamiast na dedykowanym ASIC. ASIC ma tendencję do monopolizowania wydobycia przez niektóre duże firmy, ale wydobycie na GPU oznacza, że każdy może ponownie wydobywać – przywracając decentralizację i niezależność.

Nagrody z wydobycia na GPU będą dystrybuowane do pojedynczych osób na całym świecie, a nie głównie do właścicieli magazynów ASIC, odtwarzając w ten sposób efekty sieciowe, jakie kiedyś miał Bitcoin.

BTG ma na celu rozszerzenie przestrzeni kryptowalutowej poprzez blockchain, który jest ściśle kompatybilny z Bitcoin. Nie korzysta jednak z zasobów takich jak Bitcoin hashpower ani nie konkuruje o miano “prawdziwego Bitcoina”.

Zespół ma na celu stworzenie ciepłej przestrzeni dla nowych deweloperów i nowych technologii opartych na Bitcoinie. Jako przyjazny fork, celem zespołu jest zapewnienie monety, która jest tak łatwa i łatwa do wdrożenia jak Bitcoin, a także przestrzeń dla nowych pomysłów, w celu osiągnięcia kwitnącej gospodarki i ekosystemu.


Bitcoin Gold jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Bitcoin Gold jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Bitcoin Gold opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Bitcoin Gold. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia.


BTG jako środek płatniczy

Kryptowaluta Bitcoin Gold może być bez przeszkód używana jako środek płatniczy. Jako że kryptowaluty działają jako rozproszone rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą BTG możliwe jest zatem dokonywanie płatności na rzecz wybranego odbiorcy. Każdy posiadacz BTG przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez żadnych pośredników. Wiąże się z tym fakt, że użycie BTG jako środka płatniczego nie będzie jawne np. dla organów podatkowych.

Pierwszym krajem, w którym kryptowaluta (Bitcoin) stała się oficjalnym środkiem płatniczym jest Salwador.


Czy kryptowalutę BTG można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining BTG. Do procesu kopania Bitcoin Gold, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Bitcoin Gold może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości BTG. Kopanie Bitcoin Gold może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin Gold


Kurs Bitcoin Gold

Aktualny kurs Bitcoin Gold wynosi 266.91557758 PLN 0.23%

Bitcoin Gold Wykres


Gdzie kupić Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo BitBay

Bitcoin Gold można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - BitBay. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.


bitbay logo Binance

Kupno Bitcoin Gold jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]