Bitcoin Gold (BTG) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja BTG

685 422 258 USD

Historyczne maksimum BTG

539.72 USD

logo kryptowaluty Bitcoin Gold Czym jest Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold znajduje się na 92 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Bitcoin Gold jest kryptowalutą podstawioną na podstawach Bitcoina i jest wydobywana na procesorze graficznym ogólnego przeznaczenia zamiast na dedykowanym ASIC. ASIC ma tendencję do monopolizowania wydobycia przez niektóre duże firmy, ale wydobycie na GPU oznacza, że każdy może ponownie wydobywać – przywracając decentralizację i niezależność.

Nagrody z wydobycia na GPU będą dystrybuowane do pojedynczych osób na całym świecie, a nie głównie do właścicieli magazynów ASIC, odtwarzając w ten sposób efekty sieciowe, jakie kiedyś miał Bitcoin.

BTG ma na celu rozszerzenie przestrzeni kryptowalutowej poprzez blockchain, który jest ściśle kompatybilny z Bitcoin. Nie korzysta jednak z zasobów takich jak Bitcoin hashpower ani nie konkuruje o miano “prawdziwego Bitcoina”.

Zespół ma na celu stworzenie ciepłej przestrzeni dla nowych deweloperów i nowych technologii opartych na Bitcoinie. Jako przyjazny fork, celem zespołu jest zapewnienie monety, która jest tak łatwa i łatwa do wdrożenia jak Bitcoin, a także przestrzeń dla nowych pomysłów, w celu osiągnięcia kwitnącej gospodarki i ekosystemu.


Bitcoin Gold kryptowaluta Open Source

Bitcoin Gold jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Bitcoin Gold.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy BTG, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Koncepcja Proof of Work

Kryptowaluta Bitcoin Gold opiera się na koncepcji "Proof of Work" (PoW). Jest to jedna z dwóch najpopularniejszych metod osiągania konsensusu w ramach sieci używającej blockchain, polegająca na tym, że każdy nowo wytworzony blok poparty jest kryptograficznym potwierdzeniem wykonania pewnego wysiłku obliczeniowego. W tym modelu wysiłek obliczeniowy stanowi podstawę do otrzymania wynagrodzenia w formie nowych jednostek kryptowaluty.

Model PoW jest wykorzystywany przez wiodące kryptowaluty, takiej jak np. Bitcoin, czy Bitcoin Gold. W dużym uproszczeniu koncepcja PoW wykorzystuje trudne do rozwiązania problemy matematyczne, których rozwiązanie poprzez włożenie wysiłku obliczeniowego (a w efekcie poniesienie kosztów elektryczności zużytej do tego celu) prowadzi do uzyskania określonego wynagrodzenia w BTG


BTG środkiem płatniczym?

Tak, Bitcoin Gold może być używana do płacenia za towary i usługi. W związku z tym że kryptowaluty działają jako zdecentrelizowane rejestry wartości, mogą być uznawane za wirtualną walutę, a tym samym za środek płatniczy. Za pomocą BTG możliwe jest zatem dokonywanie spłacanie należności na rzecz wybranego odbiorcy. Posiadacz BTG przechowuje ją w swoim wirtualnym portfelu, do którego dzięki metodom kryptograficznym dostęp ma tylko on. Następnie dzięki szyfrowaniu możliwe jest dokonywanie transakcji bez innych mediatorów. Wiąże się z tym fakt, że użycie BTG jako środka płatniczego może nie być jawne np. dla organów państwowych.


Czy kryptowalutę BTG można kopać?

Jak najbardziej, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby już dziś rozpocząć mining BTG. Do procesu kopania Bitcoin Gold, należy się odpowiednio przygotować. Niezbędna jest przede wszystkim mocna maszyna, posiadająca odpowiednio dużą moc obliczeniową. Podczas kopania kryptowalut nasz sprzęt tak naprawdę wykonuje skomplikowane zadania matematyczne, jednocześnie stając się węzłem ogólnoświatowej sieci kryptowalutowej.

Kopanie kryptowaluty Bitcoin Gold może być opłacalne dlatego, że za dany okres, w którym nasz komputer „wydobywał” kryptowalutę otrzymujemy wynagrodzenia w formie określonej ilości BTG. Kopanie Bitcoin Gold może być świetną inwestycją, wszystko zależy od cen prądu oraz trudności kopania. Przed podjęciem decyzj o zakupie sprzętu do kopania oblicz sobie opłacalność danej waluty w dostępnych kalkulatorach online.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin Gold


Gdzie kupić Bitcoin Gold?

Bitcoin Gold możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Bitcoin Gold jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Bitcoin Gold można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs Bitcoin Gold (BTG)

Aktualny kurs Bitcoin Gold wynosi 140.79559408 PLN 0.01%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 33 769 933.61148703 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął BTG to 2 117.40519863 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Bitcoin Gold, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę BTG mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 HEX/CRO 0.2 XRP/LSK 0.3 TRX/BAT 0.5 SOL/ZRX 1 BTC/DENT 2 USDT/UMA 5 ETH/SOL 10 XLM/DASH 5 SHIB/LUNA

Bitcoin Gold Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 5]