Chainlink (LINK) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja LINK

10 991 304 182 USD

Historyczne maksimum LINK

53.01 USD

logo kryptowaluty Chainlink Czym jest Chainlink?

Chainlink znajduje się na 19 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Chainlink (LINK) to zdecentralizowana sieć wyroczni, która zapewnia bezpieczne i niezawodne dane poza łańcuchem do inteligentnych kontraktów na blockchainie. Ma na celu wypełnienie luki między danymi ze świata rzeczywistego a blockchainem, umożliwiając inteligentnym kontraktom dostęp do szerokiego zakresu zewnętrznych źródeł danych, takich jak dane finansowe, dane pogodowe i inne.

Chainlink ma system dwóch tokenów, składający się z tokena LINK i tokena Chainlink (LINK). Token Chainlink służy do motywowania uczestników sieci, takich jak dostawcy danych i operatorzy węzłów wyroczni, do dostarczania dokładnych i wiarygodnych danych do sieci. Z kolei token LINK służy do płacenia za korzystanie z usług sieci, a także jest przedmiotem obrotu na różnych giełdach kryptowalut.

Jedną z kluczowych cech Chainlink jest jego zdecentralizowana architektura, która eliminuje potrzebę centralnego organu do kontrolowania przepływu danych do i z sieci. Zapewnia to, że dane dostarczane do inteligentnych kontraktów są bezpieczne i niezawodne, i nie mogą być manipulowane lub manipulowane.

Chainlink ma również silną społeczność deweloperów i jest szeroko przyjęty przez ekosystem zdecentralizowanych finansów (DeFi). Wiele popularnych platform DeFi, takich jak Uniswap i Aave, korzysta z Chainlink, aby uzyskać dostęp do danych ze świata rzeczywistego i zapewnić użytkownikom bardziej solidne i niezawodne produkty finansowe.

Chainlink (LINK) to zdecentralizowana sieć oracle, która zapewnia bezpieczne i niezawodne dane off-chain dla inteligentnych kontraktów na blockchainie. Jego zdecentralizowana architektura zapewnia, że dane dostarczane do inteligentnych kontraktów są bezpieczne i niezawodne, a jego system dwóch tokenów motywuje uczestników sieci do dostarczania dokładnych i wiarygodnych danych. Sieć jest szeroko przyjęta przez ekosystem DeFi i ma silną społeczność deweloperów przyczyniającą się do jej rozwoju.


Chainlink bazuje na Otwartym Oprogramowaniu

Kryptowaluta Chainlink jest cyfrową formą pieniądza opartą na Otwartym Oprogramowaniu. Oznacza to, że każdy uczestnik tego rynku ma dostęp do kodu źródłowego, który jest ogólnie dostępny i może być swobodnie wykorzystywany.

Najbardziej znaną kryptowalutą opartą na Otwartym Oprogramowaniu jest Bitcoin.

Zalety kryptowalut Otwartego Oprogramowania takich jak LINK są oczywiste: są one przejrzyste i mają wysoką reputację. Umożliwia to każdemu zainteresowanemu pobranie, przeglądanie i modyfikowanie kodu źródłowego. Jednocześnie jednak łatwość kopiowania kodu nie przekłada się na szybkie zbudowanie zaufania do nowej kryptowaluty.


Chainlink a Smart Contracty

LINK jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Chainlink wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Chainlink


Gdzie kupić Chainlink?

Chainlink możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Chainlink jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Chainlink można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

  • Założona w 2014 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 50+ kryptowalut do wyboru

Kurs Chainlink (LINK)

Aktualny kurs Chainlink wynosi 73.52032495 PLN 9.45%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 2 466 451 322.160182 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął LINK to 207.97521417 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Chainlink, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę LINK mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 CRO/DENT 0.2 TRX/DASH 0.3 DOGE/DENT 0.5 BNB/XLM 1 USDT/ADA 2 HEX/DENT 5 SOL/DOT 10 ZEC/OMG 1 DOGE/UMA

Chainlink Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 4]