Chainlink (LINK) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja LINK

2 912 599 338 USD

Historyczne maksimum LINK

53.01 USD

logo kryptowaluty Chainlink Czym jest Chainlink?

Chainlink znajduje się na 19 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2017 roku

Chainlink (LINK) to zdecentralizowana sieć wyroczni, która zapewnia bezpieczne i niezawodne dane poza łańcuchem do inteligentnych kontraktów na blockchainie. Ma na celu wypełnienie luki między danymi ze świata rzeczywistego a blockchainem, umożliwiając inteligentnym kontraktom dostęp do szerokiego zakresu zewnętrznych źródeł danych, takich jak dane finansowe, dane pogodowe i inne.

Chainlink ma system dwóch tokenów, składający się z tokena LINK i tokena Chainlink (LINK). Token Chainlink służy do motywowania uczestników sieci, takich jak dostawcy danych i operatorzy węzłów wyroczni, do dostarczania dokładnych i wiarygodnych danych do sieci. Z kolei token LINK służy do płacenia za korzystanie z usług sieci, a także jest przedmiotem obrotu na różnych giełdach kryptowalut.

Jedną z kluczowych cech Chainlink jest jego zdecentralizowana architektura, która eliminuje potrzebę centralnego organu do kontrolowania przepływu danych do i z sieci. Zapewnia to, że dane dostarczane do inteligentnych kontraktów są bezpieczne i niezawodne, i nie mogą być manipulowane lub manipulowane.

Chainlink ma również silną społeczność deweloperów i jest szeroko przyjęty przez ekosystem zdecentralizowanych finansów (DeFi). Wiele popularnych platform DeFi, takich jak Uniswap i Aave, korzysta z Chainlink, aby uzyskać dostęp do danych ze świata rzeczywistego i zapewnić użytkownikom bardziej solidne i niezawodne produkty finansowe.

Chainlink (LINK) to zdecentralizowana sieć oracle, która zapewnia bezpieczne i niezawodne dane off-chain dla inteligentnych kontraktów na blockchainie. Jego zdecentralizowana architektura zapewnia, że dane dostarczane do inteligentnych kontraktów są bezpieczne i niezawodne, a jego system dwóch tokenów motywuje uczestników sieci do dostarczania dokładnych i wiarygodnych danych. Sieć jest szeroko przyjęta przez ekosystem DeFi i ma silną społeczność deweloperów przyczyniającą się do jej rozwoju.


Chainlink kryptowaluta Open Source

Chainlink jest walutą Open Source, zatem jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez każdego. Jedną z najpopularniejszych walut Open Source jest Bitcoin oraz Chainlink.

Atutem walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich dostępność i duża wiarygodność. Każdy zainteresowany użytkownik może weryfikować, pobierać lub zmieniać kod źródłowy LINK, co oznacza, że zduplikowanie jej kodu i zbudowanie całkiem nowej kryptowaluty jest bardzo łatwe. Najtrudniejszym zadaniem jest jednak, uwiarygodnienie kryptowaluty, która zazwyczaj wiąże się z działalnością biznesową, która za nią stoi. Jednym z najpopularniejszych miejsc, w których możesz znaleźć kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest GitHub.


Chainlink a Smart Contracty

LINK jest oparty na tzw. smart contract, czyli na protokole komputerowym, którego zadaniem jest ułatwienie wykonania transakcji. Najmocniejszą stroną smart kontraktów jest to, że nie trzeba martwić się o ich wykonanie - kontrakt Chainlink wykonuje się samoczynnie po zaistnieniu wcześniej wskazanych kryteriów, bez ingerencji użytkownika. Smart kontraktów nie należy mylić z umowami w obrocie prawnym - nie każdy smart kontrakt będzie taką umową, choć większość z nich spełnia wymogi stawiane przez Kodeks cywilny.

Zasadniczą zaletą smart kontraktów jest to, że są one niezwykle skomplikowane do hackowania i pozwalają na przeprowadzanie różnego rodzaju transakcji na całym świecie oraz bez konieczności korzystania z usług mediatorów.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Chainlink


Gdzie kupić Chainlink?

Chainlink możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Chainlink jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

 • Działa od 2017 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 600+ kryptowalut do wyboru
 • 90 mln użytkowników
 • Kontrakty terminowe

Zonda (dawniej bitbay logo BitBay)

Chainlink można kupić na bardzo popularnej lokalnie Polskiej giełdzie - Zonda. Umożliwa ona zakup w naszej ojczystej walucie.

 • Założona w 2014 roku
 • Serwis w Polskiej wersji językowej
 • 50+ kryptowalut do wyboru

bitbay logo Bittrex

Chainlink można kupić na Bittrex.

 • Stworzona w 2014 roku
 • 440+ kryptowalut do wyboru
 • Solidne zabezpieczenia konta

Kurs Chainlink (LINK)

Aktualny kurs Chainlink wynosi 26.11859625 PLN 2.85%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 799 924 410.35950649 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął LINK to 222.05218794 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Chainlink, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę LINK mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 ETH/LSK 0.2 BNB/XEC 0.3 ETH/USDC 0.5 BNB/XLM 1 XLM/TRX 2 HEX/BAT 5 ADA/CRO 10 BTC/DOGE 7 HEX/ADA

Chainlink Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 1 Średnia: 4]