Avalanche (AVAX) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja AVAX

12 302 019 72 USD

Historyczne maksimum AVAX

79.48 USD

logo kryptowaluty Avalanche Czym jest Avalanche?

Avalanche znajduje się na 12 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

Avalanche to platforma open-source do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji finansowych i wdrożeń korporacyjnych blockchain w jednym interoperacyjnym, wysoce skalowalnym ekosystemie. Programiści korzystający z Avalanche mogą łatwo tworzyć potężne, niezawodne i bezpieczne aplikacje oraz niestandardowe sieci blockchain ze złożonymi zestawami reguł lub budować na istniejących prywatnych lub publicznych podsieciach. Avalanche daje Ci pełną kontrolę zarówno nad warstwą sieciową, jak i aplikacyjną - pomagając Ci zbudować wszystko, co tylko możesz sobie wyobrazić.


Avalanche jest oparty na Open Source

Kryptowaluta Avalanche jest walutą typu Open Source, czyli innymi słowy jej kod źródłowy jest otwarty, powszechnie dostępny i możliwy do wykorzystania przez innych uczestników rynku. Najpopularniejszą walutą Open Source jest Bitcoin.

Zaletą walut opartych na oprogramowaniu Open Source jest ich przejrzystość i duża wiarygodność. Każda zainteresowana osoba może przeglądać, pobierać lub modyfikować kod źródłowy, co oznacza, że skopiowanie kodu i stworzenie nowej kryptowaluty jest stosunkowo łatwe. Trudniejsze jest jednak zbudowanie wiarygodności dla kryptowaluty, która zwykle wiąże się z projektem biznesowym, który za nią stoi. Najpopularniejszym miejscem, w którym udostępniany jest kod źródłowy kryptowalut typu Open Source jest platforma GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Avalanche


Kurs Avalanche

Aktualny kurs Avalanche wynosi 218.87526025 PLN 1.52%

Avalanche Wykres


Gdzie kupić Avalanche?

Avalanche możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Avalanche jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd. Binance jest szybka, przejrzysta i daje dostęp do ponad 170 walut!

Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]