Avalanche (AVAX) - opis, kurs, gdzie kupić?

Kapitalizacja AVAX

13 825 615 029 USD

Historyczne maksimum AVAX

145.67 USD

logo kryptowaluty Avalanche Czym jest Avalanche?

Avalanche znajduje się na 12 miejscu w rankingu kryptowalut. Powstał w 2020 roku

Avalanche to platforma open-source do uruchamiania zdecentralizowanych aplikacji finansowych i wdrożeń korporacyjnych blockchain w jednym interoperacyjnym, wysoce skalowalnym ekosystemie. Programiści korzystający z Avalanche mogą łatwo tworzyć potężne, niezawodne i bezpieczne aplikacje oraz niestandardowe sieci blockchain ze złożonymi zestawami reguł lub budować na istniejących prywatnych lub publicznych podsieciach. Avalanche daje Ci pełną kontrolę zarówno nad warstwą sieciową, jak i aplikacyjną - pomagając Ci zbudować wszystko, co tylko możesz sobie wyobrazić.


Avalanche jest Open Source

Avalanche opiera się na modelu otwartego oprogramowania. Jako kryptowaluta open source, jej kod źródłowy jest publicznie dostępny i może być wykorzystywany przez każdego. Najsłynniejszą kryptowalutą open source jest Bitcoin.

Główną zaletą Avalanche oraz innych walut opartych na otwartym oprogramowaniu jest przejrzystość i wysoki poziom zaufania. Każdy może przeglądać, pobierać i modyfikować kod źródłowy. Oznacza to, że stworzenie nowej kryptowaluty na bazie istniejącego kodu jest względnie proste.

Trudniej jednak zbudować wiarygodność dla całkowicie nowej waluty, która zwykle opiera się na projekcie biznesowym stojącym za daną kryptowalutą.

Najpopularniejszą platformą udostępniania kodu źródłowego kryptowalut open source jak AVAX jest GitHub.


Więcej informacji możesz znaleźć na oficjalnej stronie Avalanche


Gdzie kupić Avalanche?

Avalanche możesz kupić po rejestracji w jednej z poniższych giełd kryptowalut.

bitbay logo Binance

Kupno Avalanche jest możliwe u jednego ze światowych liderów wśród giełd.

  • Działa od 2017 roku
  • Serwis w Polskiej wersji językowej
  • 600+ kryptowalut do wyboru
  • 90 mln użytkowników
  • Kontrakty terminowe

Kurs Avalanche (AVAX)

Aktualny kurs Avalanche wynosi 146.37547363 PLN -0.89%, a jego 24 godzinny wolumen wynosi 1 393 256 932.43390036 PLN. Najwyższą cenę, którą osiągnął AVAX to 581.65197854 PLN

Wiele elementów wpływa na wartość kryptowaluty takiej jak Avalanche, w tym podaż i popyt, nastroje na rynku, interwencje rządowe i powszechna akceptacja. Na cenę AVAX mogą mieć również wpływ forki, partnerstwa i postępy w technologii bazowej.

Ostatnio przeliczane waluty

0.1 BTC/UMA 0.2 OMI/XEC 0.3 USDT/ADA 0.5 DOT/LUNA 1 XRP/SHIB 2 HEX/ZEC 5 DOGE/LSK 10 ADA/DASH 7 BTC/OMI

Avalanche Wykres


Kliknij gwiazdkę żeby ocenić
[Suma: 0 Średnia: 0]